Abyss: The Wraith of Eden trafia na Steam

Abyss: The Wraith of Eden – gra przygodowa 2D, karkowsko-zabrzńskiego studia Artifex Mundi – wylądowało na platformie Steam.

Premiera produkcji miała miejsce w 2012 roku. Od tamtego momentu rodzina urządzeń ,na które się pojawiała systematycznie rosła. PC, Mac, iPhone/iPad, Android, BlackBerry, Windows 8, Windows Phone, by na końcu ukazać się na platformie Steam od Valve.

Przyglądając się, tej produkcji miałem nieodparte wrażenie, że twórcy tworząc grę dość mocno inspirowali się inną marką, a mianowicie Bioshock. Jednak przyjrzyjmy się bliżej fabule. Utopijne miasto Eden, skryte gdzieś pośród podmorskich głębin, było niegdyś enklawą pokoju. Do czasu kiedy tajemnicze znalezisko z dna morza nie powołało na świat nadnaturalne siły, które obróciło mieszkańców przeciwko sobie, a część z obywateli nie przeistoczyło w bezwolne monstra. W samo centrum wydarzeń trafia podróżnik Robert Marceau, który jest ukochanym naszej protagonistki. Główna bohaterka, odnajduje podwodną metropolię i powoli ujawnia prawdę o konflikcie, który zniczczył, ten podwodny raj.

Tytuł na Steam wzbogacony został o dodatkowe materiały w postaci: tapet, szkiców koncepcyjnych, ścieżki dźwiękowej, oficjalnego poradnika, system osiągnięć, karty kolekcjonerskie, czy dedykowane emotikony.

Gra w promocyjnej cenie dostępna jest w wersji na komputery osobiste, Maka i Linuksa. Do wyboru dostaniemy również kilka wersji językowych. Poprzednia produkcja studia Artifex MundiNightmares from the Deep: The Cursed Heart – została na Steamie na tyle dobrze przyjęta, że ci zdecydowali o wydaniu kolejnych swoich gier na tą platformę. Każda wersja, podobnie jak miało to miejsce, w przypadku Abyss: The Wraiths of Eden ma być wzbogacona o dodatkowe treści.

http://www.youtube.com/watch?v=EFtcAQFaQ3o

Więcej informacji o grze znajdziecie na oficjalnej stronie studia.

Źródło: Artifex Mundi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1241 More posts in Gry category
Recommended for you
HP zapowiada liczne nowości dla graczy, w tym pierwszy laptop gamingowy o przekątnej 16”

Wkrótce na rynku pojawią się m.in. nowy laptop OMEN 15, monitor HP X24c, mysz OMEN...