Aktualizacja Windows 10 October już dostępna

Microsoft potwierdza — aktualizacja Windows 10 October trafiła do usługi Windows Update. W teorii oznacza to, że może pobrać ją każdy użytkownik okienek w wersji dziesiątej. W praktyce update udostępniany jest falowo i może się okazać się, że na swoją kolej poczekacie kilka godzin, dni a może nawet tygodni. Przekonajmy się, co konkretnie zawiera tytułowe uaktualnienie.

Windows 10 October

Windows 10 jest ogromnym sukcesem i z faktem tym nie ma sensu się spierać. Obecnie dziesiątka działa na przeszło 700 milionach urządzeń i wynik ten robi ogromne wrażenie. Microsoft aktualizuje swoją platformę na dwa sposoby. Pierwszy to tak zwane poprawki serwisowe, które trafiają do użytkowników w pierwszy wtorek każdego miesiąca. Durgi to duże wydania rozwojowe, które wprowadzają do systemu nowości wizualne, jak i te schowane pod maską. Najnowsza październikowa aktualizacja nie jest zbiorem niewiele znaczących usprawnień i dodatków, a pełnoprawną potężną paczką ficzerów.

Windows 10 October — co nowego?

Liczba nowości może wywołać zawroty głowy, ale ja skupię się na tych, w moim odczuciu najważniejszych. Powiedzmy sobie szczerze — ze znacznej części ficzerów nie będzie nam dane skorzystać, gdyż nie zajdzie taka potrzeba. Do rzeczy.

Inteligentne aktualizacje — to jedna z ważniejszych nowości. Aktualizacje w Windows 10 (w większości wersji) są procesem w zautomatyzowanym. Problem w tym, że użytkownicy nie zawsze mają czas i chęci na dokończenie procesu. Przerwanie pracy w celu instalacji nowości czy pobieranie dużej paczki danych przez ograniczony punkt dostępu potrafią zirytować największego stoika. Teraz, mechanizm odpowiadający za aktualizowanie komputerów wybierze w sposób inteligentny, kiedy wystąpi najdogodniejszy moment na wgranie update’u.

Widoczność baterii urządzeń Bluetooth — Od teraz w sekcji baterii będziemy mogli sprawdzić, jak prezentuje się stan akumulatora sprzętu i akcesoriów podłączonych do Windows 10 October za pośrednictwem technologii Bluetooth.

Ciemny motyw — Ten trafił do Eksploratora Plików oraz Ustawień. Osobiście lubuję się w tak zwanym Dark Mode, dlatego też nowość uważam za użyteczną. Przejrzystość ciemnego interfejsu pozwala na wygodniejszą pracę.

Screen Sketch — Przez większość czasu korzystam z macOS, ale wracając do Windowsa, zawsze irytuje mnie nieco ograniczona możliwość wykonywania i szybkiej edycji zrzutów ekranowych. Teraz moja frustracja zniknie. Windows 10 October wprowadza nowe narzędzie do wycinania.

Twój telefon — Dzięki aplikacji możliwa stanie się niemal pełna synchronizacja komputera z Windows 10 oraz smartfona z Androidem. Jak będzie działać połączenie, przekonamy się po pierwszych testach.

Nowy Notatnik — Notatnik jest w zasadzie najprostszą aplikacją w systemie Windows, ale jeśli mam być szczery, jej istnienie jest szalenie ważne. Teraz program doczekał się wyszukiwarki oraz możliwości zmiany rozmiaru testu.

Usprawniony menadżer zadań — Nowa sekcja w menadżerze zadań pozwoli okryć, która aplikacja lub proces odpowiada w danej chwili za drenowanie baterii. Z poziomu panelu możemy oczywiście zamknąć prądożerny program.

Jak zainstalować?

Aktualizacja Windows 10 October może wystartować u was z automatu, ale procesowi można nieco pomóc. Na wstępie udajcie się do Ustawień i panelu Aktualizacja i Zabezpieczenia. Tutaj wystarczy sprawdzić aktualizację i przejść przez proces uaktualnienia.

Jeśli wasz komputer nie widzi paczki, powinniście udać się na oficjalną stronę Microsoftu, z poziomu której pobierzecie MediaCreation Tool. Narzędzie to pozwala na pobranie paczki i jej instalację.

Źródło: Microsoft, własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2411 More posts in artykuły category
Recommended for you
Google wydało 40 milionów Fossil
Google wydało 40 milionów na… zegarek. Mniej więcej.

Czasem jest tak, że nawet najwięksi giganci branży technologicznej potrzebują pomocy. Tak też stało się...