Apple Music za 9,99 PLN dla polskich studentów

Gigant z Cupertino postanowił obniżyć cenę Apple Music dla studentów do kwoty 9,99 PLN. Pięćdziesięcioprocentowa zniżka obowiązywała już wcześniej w USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Australii, Nowej Zelandii i Danii, ale do Polski wkracza dopiero teraz. Grzech nie skorzystać.

Apple Music

Sadownicy dbają o swoich klientów, za co ci słono płacą. Co jakiś czas gigant z Cupertino luzuje nieco sztywną politykę cenową, dając użytkownikom możliwość skorzystania z usług lub produktów w obniżonej cenie. Apple Music jest tego świetnym przykładem. Program, dzięki któremu studenci mogli zakupić Music, ruszył prawie dwa lata temu. Niestety, skorzystać z niego mogły jedynie osoby uczące się zamieszkujące nieliczne. Teraz Sadownicy postanowili rozszerzyć dostępność promocji o kolejne 82 rynki.

Apple Music tańsze o połowę

Rozwiązaniem warto się zainteresować. Miesięczna opłata za indywidualny plan w usłudze wynosi 19,99 PLN, wariant rodzinny zaś 29,99 PLN. Opcja dla studentów to kwota niższa od 10 PLN. Oznacza to, że chcąc skorzystać z dostępu do bogatego repozytorium z Muzyką, użytkownik iPhone’a musi zrezygnować z jednego piwa w miesiącu. Koszt nie jest widać miażdżący, zwłaszcza że 10 PLN przeważnie nie wystarcza nawet na małą czarną w kawiarni.

Zastanawiacie się pewnie, dlaczego i czy warto wybrać Apple Music zamiast konkurencyjnego Spotify. Macie do tego pełne prawo, zwłaszcza że oferty cenowe obydwu dostawców wyglądają dziś w zasadzie identycznie. Spotify Premium dla rodziny kosztuje 29,99 złotych miesięcznie, Premium Standard oznacza miesięczne zobowiązanie na poziomie 19,99 złotych (239,88, jeśli wykonamy płatność na rok z góry), Premium dla rodzin kosztuje, podobnie jak u Apple — 29,99 zł. W kwestii funkcjonalności rozwiązań trudno doszukiwać się konkretnych różnic. Te pojawiają się w samych treściach.

Spotify może pochwalić się większą niż Apple Music ofertą muzyczną. To fakt, który dla wielu, przekreśla możliwość wybrania AM. Niemniej, osoby aktywnie korzystające z ekosystemu Apple’a mają możliwość doposażenia swojego setupu w kolejną usługę. Reasumując — jeśli nie macie konkretnych preferencji co do treści dostępnych w serwisach stramingowych, obydwie oferty prezentują się podobnie. Pozostaje pytanie, dlaczego Apple zdecydowało się na rozszerzenie dostępności Apple Music dla studentów właśnie teraz.

Odpowiedź to Homepod

Gigant z Cupertino jest świeżo po premierze rynkowej swojego inteligentnego głośnika Homepod. Urządzenie to nie jest najtańsze, szczególnie jeśli zestawimy je z jego, co by nie mówić, ograniczonymi możliwościami. Jestem jednak pewny, że fani ekosystemu Apple przyjmą produkt ciepło.

Wracając do kwestii ograniczeń i związku z najnowszą ofertą Apple Music dla studentów. Podejrzewam, że rozszerzenie dostępności AM dla studentów o kolejne kraje jest ściśle powiązane z premierą rynkową inteligentnego głośnika Homepod. Co więcej, muzyczną usługą streamingową, z jaką rzeczony sprzęt może współpracować, jest, a jakże, Apple Music. Planując zakup wspomnianego urządzenia, należy wziąć to pod uwagę. Natomiast jeśli, Homepod nie jest dla was produktem atrakcyjnym wizualnie i funkcyjnie, w ofercie naszego internetowego sklepu Vipelektrogadżet znajdziecie inne, równie przydatne bezprzewodowe głośniki.

Źródło: Engadget, Apple

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1508 More posts in artykuły category
Recommended for you
Asystent Google trafia do Polski. Otrzymałeś już dostęp do usługi?

Po mglistych zapowiedziach pojawienia się polskiej lokalizacji usługi Asystent Google, wiedziałem jedno. Narzędzie trafi do...