Asystent Google trafia do mobilnej wyszukiwarki

Już jutro odbędzie się konferencja, na której dowiemy się, kiedy i w jakiej formie Asystent Google trafi do polskich użytkowników urządzeń. Tymczasem wspomniane rozwiązanie zaczyna pojawiać się w mobilnej odsłonie wyszukiwarki Google.

Temat asystentów głosowych jest, dla nas Polaków, niewygodny. W zasadzie nie możemy cieszyć się pełną obsługą żadnego z istniejących na rynku rozwiązań. Fakt, nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozmawiać z Asystentem Google, Cortaną, Aleksą czy Siri w języku angielskim. Nic oprócz polskich nazw własnych oraz próbie tworzenia polskich wpisów w kalendarzu. Niby drobnostki, ale właśnie przez nie możemy cieszyć się wygodą. Skoro o niej mowa, warto nadmienić, że Google nie zapewnia jej nawet anglojęzycznym użytkownikom swojej wyszukiwarki w przeglądarce Chrome. W zasadzie to nie zapewniał, bo takowy ficzer zaczyna pojawiać się u pierwszych użytkowników.

Asystent Google w Chrome

Serwis Android Police donosi o pojawiającej się w mobilnej odsłonie wyszukiwarki internetowej w Chrome ikony odsyłającej do Asystenta Google. Są to dopiero pierwsze sygnały i nie ma pewności co do tego, w jaki sposób gigant z Mountain View zamierza rozszerzyć dostępność ikony. Możliwe, że ta pojawi się jedynie na wybranych urządzeniach tudzież systemach.

Asystent Google w Polsce — wszystkiego dowiemy się już 15 stycznia

Jeśli wiadomość wywołała u was niepohamowaną radość, muszę nieco ostudzić wasz zapał. Rozwiązanie trafia do użytkowników, którzy komunikują się z asystentem w języku zgodnym, czyli np. angielskim. My — Polacy musimy obejść się smakiem. Jak długo? Tego dowiemy się już jutro.

Źródło: Android Police

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

192 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Messenger
Messenger właśnie stał się lepszym miejscem. Wszystko dzięki jednej małej nowości

Messenger od Facebooka to kawał świetnego komunikatora, ale skłamałbym, pisząc, że produkt nie posiada braków....