Cenega promuje Warhammer II Total War przez… sportowych rycerzy

Cenega rozpoczęła kampanię dystrybucyjną gry Total War: Warhammer II, osadzonej w świecie fantasy rozgrywki mającej fanów na całym świecie. Premiera będzie miała miejsce 28 września, ale już na Polskiej Lidze Walk Rycerskich w sobotę będzie można zapoznać się z kampanią przygotowaną wspólnie z sportowymi rycerzami. 

Polska Liga Walk Rycerskich

Cenega weszła w kooperację z Polską Ligą Walk Rycerskich oraz Rycerską Kadrą Polski. Nazwa Total War: WARHAMMER II została użyczona ligowym rozgrywkom pod Grunwaldem oraz w Błaszkach. Firma została też sponsorem wspierającym Rycerskiej Kadry Polski, która od lat znajduje się w światowej czołówce.

– Bardzo się cieszymy, że sportowe walki rycerskie są dostrzegane przez sponsorów. To duża nobilitacja i motywacja do jeszcze cięższej pracy – mówi Damian Lakomski, menadżer Rycerskiej Kadry Polski.

PLWR – czyli Polska Liga Walk Rycerskich, to rozgrywki złożone z sześciu turniejów, które mają wyłonić ligowego mistrza Polski w Sportowych Walkach Rycerskich. Punktacja zależy od liczby drużyn występujących w danym turnieju. Jeżeli występuje osiem drużyn, to pierwsza zdobywa osiem punktów, zaś ostatnia zaledwie jeden. Gdy w kolejnym turnieju jest 11 zespołów – to pierwsza otrzymuje 11 punktów. Skąd jednak ruchoma liczba drużyn? W lidze biorą też udział gościnnie zespoły z Czech, Białorusi, Austrii czy Rosji. Niektóre polskie kluby też starają się wystawić drugi skład, by dać młodym zawodnikom szansę zmierzenia się z najlepszymi.

W rozgrywkach tradycyjnie biorą udział najlepsze drużyny z różnych regionów Polski. Dotychczas dominowało warszawskie Dies Irae. Teraz jednak pojawiła im się w stolicy poważna konkurencja. To drużyna złożona w dużej mierze z adeptów Centrum Dawnych Sztuk Walk braci Szateckich, wicemistrzów świata federacji HMB. Warsaw Hunters, tak bowiem nazywa się nowa ekipa, z pewnością może namieszać w tabeli. 

Poza otwierającym cykl turniejów ligowych Grunwaldem walki toczone są w… halach sportowych i przyciągają często sporą publikę. 14 października rycerze powalczą w Błaszkach, zaś 18 listopada liga odbędzie się w Sieradzu. Co ważne na walki rycerzy wstęp jest wolny.

walki rycerskie

Jakie są zasady? PLWR to przede wszystkim walki 5 vs 5. Naprzeciwko siebie wychodzą dwie pięcioosobowe grupy i walczy się na zasadzie „last man standing” – dowolną techniką można obalić przeciwnika. Dozwolone są kopnięcia, uderzenia głowicą miecza, rantem tarczy, techniki zapaśnicze i inne „nierycerskie” chwyty. Walki są bardzo efektowne, ale też i względnie bezpieczne. Najczęstsze urazy to stłuczenia i zwichnięcia. Czy są jednak jakieś ograniczenia?

Total War: WARHAMMER II

Będący drugą odsłoną trylogii Total War: WARHAMMER II da graczom nową, niesamowitą kampanię fabularną, której akcja rozgrywa się na czterech kontynentach: w Lustrii, Ulthuanie, Naggaroth i na Południowych Ziemiach. Kampania Wielkiego Wiru powoli nabiera tempa, a jej kulminacją będzie intensywny finał, całkowicie odmienny od rozgrywki z innych gier z serii Total War. Grając jako jeden z 8 legendarnych lordów 4 znanych ras ze świata Warhammer Fantasy Battles, musisz wykonać serię potężnych magicznych rytuałów, które mają wzmocnić lub osłabić Wielki Wir, krzyżując jednocześnie plany wrogów. Każdy legendarny lord rozpoczyna grę w innym miejscu, a każda rasa zapewnia zupełnie nowy styl gry, wyjątkowe mechaniki, wątki fabularne, metody prowadzenia wojny, armie, potwory, domeny magii, legendarne postaci i możliwość ostrzału pola bitwy.

Niedługo po premierze posiadacze pierwszej części oraz Total War: WARHAMMER II otrzymają dostęp do ogromnej, nowej połączonej kampanii. Obejmować ona będzie zarówno Stary Świat, jak i Naggaroth, Lustrię, Ulthuan i Południowe Ziemie na jednej, niesamowitej mapie i pozwoli graczom rozegrać kampanię dowolną posiadaną rasą z obu gier.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1508 More posts in artykuły category
Recommended for you
Asystent Google trafia do Polski. Otrzymałeś już dostęp do usługi?

Po mglistych zapowiedziach pojawienia się polskiej lokalizacji usługi Asystent Google, wiedziałem jedno. Narzędzie trafi do...