Chrome 55 będzie szybszy? Przekonamy się już w grudniu

Google szykuje nam „Mikołajkowy” prezent, gdyż właśnie na 6 grudnia zaplanowano udostępnienie stabilnej wersji przeglądarki Chrome 55. Czymże wyjątkowym może się ona pochwalić? Sprawdźmy…

Chrome 55 750x300

Przeglądarka internetowa od giganta z Mountain View jest najczęściej wybieranym tego typu produktem. Początkowo popularność opierała się na lekkości i świeżości rozwiązania, które z biegiem czasu stało się ociężałe. Było to spowodowaniem dodania wielu funkcji, możliwości i udogodnień. Niestety, nie można powiedzieć, żeby równowaga pomiędzy zasobożernością a funkcjonalnością zostały zachowane. To jednak może zmienić się już na początku grudnia.

Chrome 55 – mniejsze zapotrzebowanie na RAM

Chrome

„Kobyła”, gdyż tak możemy nazywać Chrome, nie ma nic wspólnego z lekkością działania. Oczywiście patrząc przez pryzmat przeciętnego komputera, a nie wydajnej stacji roboczej. Z tego też powodu koniecznie są zmiany i Google doskonale o tym wie, co udowadnia przeglądarka w  wersji oznaczonej numerem 55.

Wspomniany build trafi do użytkowników w Mikołajki, a więc 6 grudnia. Tym, co odróżnia go od 53-ki i wcześniejszych to odświeżony silnik Javascript, który spowoduje znaczące obniżenie zapotrzebowania na RAM. Jeśli wierzyć testom serwisu CNet mówimy o oszczędności na poziomie 50%, a to potężna liczba.

Amerykański koncern wielokrotnie już zapewniał nas o tym, że „kolejna” wersja przeglądarki będzie zoptymalizowana pod kątem apetytu na RAM i prąd. Niestety,  na zapewnieniach się kończyło. Tym razem możne być inaczej, co potwierdzają testy. Trzymamy kciuki.

Źródło: Cnet

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6479 More posts in News category
Recommended for you
cyberprzestępczość
Komputery kwantowe – nadzieja czy zagrożenie cyberbezpieczeństwa?

Wyścig do stworzenia pierwszego powszechnie stosowanego komputera kwantowego trwa - być może wkrótce poznamy producenta,...