Co pokaże Apple w 2018 roku?

Zakładając, że sieciowe doniesienia oraz analizy obserwatorów branży okażą się prawdzie, liczba nowości w ofercie Apple w 2018 roku zaskoczy nawet użytkowników. Na co konkretnie mogą liczyć fani urządzeń i systemów sadowników. Przygotowałem dla was małe zestawienie, w którym ująłem wysoce prawdopodobne typy oraz listę produktów, których odświeżenia w przyszłym roku nie powinniśmy się spodziewać.

Apple w 2018

Jeszcze do niedawna przecieki związane z nowinkami technologicznymi przypominały wróżenie z fusów. Dziś sprawa wygląda nieco inaczej. Liczba nieoficjalnych doniesień wzrasta, a co najciekawsze, lwia ich część wcześniej czy później, potwierdza się. Zjawisko kontrolowanych przecieków stanowi dziś nieoficjalny element kampanii reklamowych, których efektem ma być szum medialny. Zabawne jest to, że o sprawie nie mówi się wprost…

Cóż, takie prawa rynku. Na szczęście na wspomnianych przeciekach korzystamy przede wszystkim my — użytkownicy. To właśnie dzięki doniesieniom wiemy z dużym prawdopodobieństwiem, co pokaże Apple w 2018 roku.

Apple w 2018 roku pokaże

Mówi się o tym, że Apple w 2018 roku zaprezentuje aż trzy nowe iPhone’y. Pierwszy poznamy prawdopodobnie pod koniec marca i jeśli wszystko okaże się prawdą, będzie to kontynuacja cieszącego się sporą popularnością modelu SE. Będzie to sprzęt średniopółkowy dla odbiorcy masowego, a co za tym idzie — chcąc zachować relatywnie niską cenę, Apple nie wyposaży smartfona w najnowsze ficzery takie jak Face ID. Kolejnymi iPhone’amimającymi zadebiutować w tym roku będą kontynuacje modelu X, z których jeden model otrzyma większy ekran i prawdopodobnie ciekawszy aparat.

Rok bieżący przyniesie z pewnością premiery nowych komputerów Apple. Pytanie, jakich? W kwestii konstrukcji przenośnych przydałoby się odświeżenie leciwego już MacBooka Air, ale zważając na 12-calowe MacBooki, rzeczonego modelu możemy w tym roku się nie doczekać. Sądzę jednak, że sadownicy pokażą nam nowe komputery Mac Prooraz nowe Maki Mini. Te ostatnie stanowiły (i stanowią dalej) wdzięczny kompaktowy sprzęt i tak zwany entrylevel. Tak, za około 2000 złotych można już wejść w świat ekosystemu Apple.

Pewniakiem są z kolei iPady. Choć rynek tabletów kurczy się, gigant z Cupertino radzi sobie na nim dość dobrze. Udowadniają to cyklicznie prezentowane wyniki sprzedażowe. Mówi się o tym, że Apple w 2018 roku wprowadzi na rynek dwa nowe modele — średniopółkowy sprzęt dla przeciętnego usera oraz wariant Pro dla wymagającego użytkownika. W kwestii pewniaków należy wspomnieć o nowych systemach iOS, macOS oraz pochodnych.

Apple w 2018 roku nie pokaże

Są produkty, których premiery w roku obecnym oczekiwać nie powinniśmy. Wśród nich należy wymienić na przykład iPody. Przenośne odtwarzacze muzyki w formacie MP3 zmieniły rynek, ale dziś stanowią co najwyżej hipsterski gadżet. iPod stał się w zasadzie integralną częścią iPhone’a, co oznacza, że Apple nie widzi sensu dublowania funkcji w osobnym urządzeniu. Jako że sadownicy pokazali niedawno trzecią generację Apple Watcha, nie sądzę, że rok 2018 przyniesie w kwestii wearables jakieś konkretne premiery.

Jak przewidywania mają się do rzeczywistości? Przekonamy się w ciągu dwunastu miesięcy.

Źródło: Twitter, 9to5Mac, Digital Trends, Engadget, TheVerge

Foto: Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

181 More posts in felietony category
Recommended for you
Gładzik
Gładzik zamiast myszki? Pracuję tak prawie rok!

Gładzik, touchpad, płytka dotykowa. Nieważne jak nazwiemy rzeczy element, niemal pewne jest to, że przed...