Czytniki E-book’ów.

Popularność książek w formie elektronicznej stale rośnie. Nic więc dziwnego, że powstaje coraz więcej urządzeń stworzonych do czytania e-książek, lecz tak naprawdę liczą się te, których wyświetlacz jest wykonany w technologii e-ink. Dlaczego?

kindle750x300

Wiele osób chwali sobie tablety, a szczególnie iPad’y jako czytniki e-book’ów. Jeśli ktoś nie korzystał choćby z takiego Kindle to rozumiem, ale jeśli mieliśmy w ręku urządzenie wykorzystujące elektroniczny atrament, nigdy nie będziemy chcieli wracać do czytania książek na zwykłym LCD. Oczywiście papierowego wydania nie da się zastąpić. Ten zapach farby drukarskiej i duma posiadania pokaźnej kolekcji we własnej biblioteczce. Ja jednak wolę mieć wszystko przy sobie, a co za tym idzie czytnik eBook jest dla mnie idealnym rozwiązaniem. Co tak naprawdę odróżnia wyświetlacze z E-ink od LCD i Amoled’ów?

Przede wszystkim czytelność w słońcu. Nie trzeba wytężać wzroku, aby dojrzeć kolejne linijki tekstu. Jeśli dołożymy do tego brak zmęczenia oczu, możemy mówić o prawdziwym komforcie podczas korzystania z urządzenia.

Kolejną ważna kwestią jest niski pobór energii.  Zakładając, że mamy wyłączoną łączność Wi-Fi/3G oraz nie korzystamy z dodatkowego podświetlenia, urządzenie powinno wytrzymać 25-40 godzin na jednym ładowaniu. To niewątpliwa zaleta, szczególnie jeśli zamierzamy zabrać sprzęt w dłuższą podróż, podczas której będziemy pozbawieni dostępu do gniazdka elektrycznego.

Jeśli w miejscu zamieszkania dysponujemy półkami, na których możemy zmieścić kolejne papierowe wydania książek, z pewnością wybierzemy tradycyjny model czytania oraz wesprzemy przemysł poligraficzny. Jeśli zaś nie posiadamy miejsca na książki, będziemy zadowoleni z kupna e-reader’a. Pomyślcie, ile publikacji można zmieścić na pamięci Flash? Liczba 1000 utworów nie jest przesadą.

Większość nowoczesnych czytników jest wyposażonych w moduły łączności Wi-Fi/3G oraz mają wbudowane przeglądarki internetowe. Dostęp do poczty email też nie stanowi problemu. Głównymi formatami utworów literackich obsługiwanych przez urządzenia są: mobi, epub oraz popularny PDF, który bardziej nadaje się jednak do gazet niż książek.

Podsumowując: jeśli lubisz czytać, zależy Ci na mobilność i stałym dostępie do swojej biblioteki, wybór urządzenia będzie strzałem w dziesiątkę. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu, w której znajdziecie różne modele e-reader’ów.

http://vipmultimedia.pl/sklep/kategoria/tablety-i-notebooki/czytniki-e-book

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2411 More posts in artykuły category
Recommended for you
Google wydało 40 milionów Fossil
Google wydało 40 milionów na… zegarek. Mniej więcej.

Czasem jest tak, że nawet najwięksi giganci branży technologicznej potrzebują pomocy. Tak też stało się...