Dlaczego wybrać hosting płatny zamiast darmowego?

Posiadanie indywidualnej strony internetowej jest równoznaczne z koniecznością wykupienia odpowiednich usług hostingowych. Możliwości dla statystycznego Kowalskiego zakładającego swą pierwszą wirtualną wizytówkę jest wiele, a wśród nich dość kuszący, zwłaszcza dla biznesu początkującego online – hosting darmowy. Niestety, poza tym, że nie wymaga żadnych opłat i jest opłacalny z finansowego punktu widzenia, ciężko wyszczególnić inne jego zalety. O tym, dlaczego lepiej jest postawić na wariant płatny dowiesz się z naszego poradnika.

Jak to działa?

Hosting polega na przekazywaniu użytkownikom sieci dostępu do określonej powierzchniowo przestrzeni dyskowej jaka przeznaczona jest dla ich serwisów www. Poprzez bezustanne połączenie z Internetem, witryna jest non stop możliwa do wyświetlenia dla jej potencjalnych odbiorców. Nie ma żadnych przestojów z wczytywaniem się strony. W ten sposób, w wielkim skrócie, działa zarówno hosting płatny, jak i bezpłatny. Różnica tkwi jednak w tempie wczytywania się strony i jakości oferowanej usługi. Nie da się ukryć, że co dobre to i drogie, a jeżeli liczymy na maksimum bezpieczeństwa w postaci gwarancji wyświetlania się serwisu, na pewno przyda się zainwestować w hosting płatny. Nie oznacza to natomiast, że na wyposażenie w niego swej wirtualnej wizytówki musimy wydawać krocie. Wystarczy wnikliwie poszukać odpowiedniego dostawcy. Przykładem świetnie prosperującej i renomowanej marki jest Linuxpl.com, która proponuje swym konsumentom profesjonalną obsługę i stosunkowo niskie koszty, biorąc pod uwagę atrakcyjność prezentowanej oferty.

Jakie różnice?

Nie ma porównania między parametrami hostingu płatnego, a darmowego. Podobnie zróżnicowane jest także miejsce na dysku, a dokładniej w przypadku ekonomicznych pakietów hostingowych ale odpłatnych z reguły przestrzeń dyskowa jest mierzona w GB, a jeżeli mowa o darmowych, to nawet te uchodzące za dość dobre cechują się parametrami między 100 a 200 MB. Dysponując minimalną przestrzenią niestety możliwości konsumenta ograniczają się wyłącznie do uruchomienia nieskomplikowanej strony www, czy też bloga, które raczej nie będą mogły być wyjątkowo urozmaicane i rozbudowywane. Brak dalszego rozwoju dla strony internetowej to natomiast brak perspektyw na przyszłość, a więc ryzyko wyparcia przez rywali branżowych. Ponadto, bezpłatny hosting bardzo często nie jest czymś „non-profit”, a środki pieniężne czerpane są z reklam umieszczanych na witrynach klientów, na które przeważnie główny zainteresowany nie ma większego wpływu. Wreszcie różnica w zakresie usługi oferowanej w ramach odpłatnego hostingu a darmowego. Otóż w pierwszym przypadku limity są naprawdę nieduże, a przy ekonomiczniejszym rozwiązaniu zazwyczaj występujące ograniczenia okazują się znaczące i utrudniające swobodne i komfortowe korzystanie ze strony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

518 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
iPad
iPad jako zewnętrzny monitor? Apple pracuje nad nową funkcją macOS

Apple pracuje nad natywną funkcją, która pozwoliłaby na wykorzystanie tabletów iPad jako zewnętrznego monitora dla...