Facebook Lite na iOS? Aplikacja może pojawić się już niedługo

Wygląda na to, że użytkownicy smartfonów od Apple w końcu będą mogli skorzystać z dobrodziejstw odchudzonej wersji portalu Zuckerberga. Przynajmniej taką możliwość otrzymali już mieszkańcy Turcji. A to znak, że w niedługim czasie aplikacja może zacząć trafiać do szerszego grona odbiorców. Czyżby więc Facebook Lite na iOS w końcu będzie szeroko dostępny?

Facebook Lite na iOS

Facebook Lite na urządzeniach z Androidem dostępny jest od… 2015 roku. Obecnie mamy już praktycznie końcówkę 2018, a dalej nie wiadomo, co z użytkownikami systemy iOS. I to nie jest tak, że jest ich niewielu, bo to przecież nieprawda. Do tej pory nie wiadomo było, kiedy i czy w ogóle pojawi się odchudzona wersja aplikacji na sprzęty od Apple, ale właśnie pojawiła się iskierka nadziei. I jest ona na tyle prawdopodobna, że faktycznie warto o niej wspomnieć.

Facebook Lite na iOS?

To dość niepokojące, że Facebook do tej pory nie zdecydował się na to, żeby stworzyć osobną aplikację dla użytkowników urządzeń od Apple. W końcu to także część ich odbiorców i to bardzo duża. Osoby korzystające z Androida mają pod tym względem zdecydowanie łatwiej, bo faktycznie korzystanie z wersji Lite aplikacji, znacznie ułatwia pracę na smartfonie. Mniejsze zużycie danych i pobór mocy to ważne czynniki. Szczególnie dziś, kiedy każdy procent baterii jest czasem na wagę złota.

Co więc z Facebook Lite na iOS? Do tej pory próżno było go szukać gdziekolwiek, ale sytuacja zaczyna się chyba powoli zmieniać. Od niedawna aplikacja dostępna jest już bowiem w Turcji, czyli na jednym w większych rynków developerskich. Czy to oznacza, że niedługo aplikacja pojawi się także w innych częściach świata? Prawdopodobnie tak, bo podobnie było z początku z wersją dla Androida. Przypomnijmy, że Facebook Lite to bardzo odchudzona wersja aplikacji, a w tym przypadku, ważąca zaledwie 5 MB. Samo zużycie danych oraz baterii także jest nieporównywalnie mniejsze w stosunku do normalnej wersji. Liczymy więc na to, że użytkownicy iOS już niedługo będą mogli sami to sprawdzić.

Smartfony, na których zainstalujecie co chcecie, znajdziecie w naszym sklepie internetowym pod tym adresem.

Źródło: 9to5mac / GSM Arena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2411 More posts in artykuły category
Recommended for you
Google wydało 40 milionów Fossil
Google wydało 40 milionów na… zegarek. Mniej więcej.

Czasem jest tak, że nawet najwięksi giganci branży technologicznej potrzebują pomocy. Tak też stało się...