Skanowanie rzeczywistości, czyli łatwiejszy dostęp do Google Lens w iOS

Google Lens od teraz będzie dostępne w aplikacji wyszukiwarki Google dla systemu iOS. To zdecydowanie wygodniejsze i bardziej pasujące do wspomnianej funkcji miejsce niż dotychczasowe Zdjęcia Google.

Google Lens

Użytkownicy iPhone’ów i iPadów chcący korzystać z Google Lens, musieli posiłkować się aplikacją Zdjęcia Google, w którą było wbudowane odpowiednie narzędzie. Nie było to jednak najodpowiedniejsze miejsce dla tego typu rozwiązania, dlatego też twórcy Google Lens postanowili zaimplementować je w aplikacji wyszukiwarki.

Google Lens w Google Search

Ikonka odpowiadająca za aktywację Lens znajduje się teraz obok ikonki mikrofonu odpowiadającej za aktywację nawigacji głosowej. Po kliknięciu nią otrzymamy możliwość kopiowania tekstu (numery telefonów, adresy), wyszukiwania podobnych produktów, identyfikacji obiektów oraz skanowania kodów kreskowych i QR. Niby standard, ale patrząc na to, jak skuteczne jest dziś Google Lens, warto mieć je pod ręką.

Jak to zwykle bywa z usługami Google aktualizacja, odbywa się falami. Oznacza to, że nowość może trafić do użytkowników w różnym czasie. Najgorsze jest jednak to, że my Polacy nie możemy jeszcze korzystać z opisywanego narzędzia. Ma się to zmienić w możliwie krótkim czasie, na to szczerze liczę.

Źródło: Google

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

192 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Messenger
Messenger właśnie stał się lepszym miejscem. Wszystko dzięki jednej małej nowości

Messenger od Facebooka to kawał świetnego komunikatora, ale skłamałbym, pisząc, że produkt nie posiada braków....