Google zaloguje cię do przeglądarki Chrome bez twojej zgody

Jeśli korzystacie z przeglądarki oznaczonej numerem 69, musicie zdawać sobie sprawę z pewnych zmian w kwestii automatycznego logowania do usług Google. Okazuje się, że firma z Mountain View loguje użytkowników do aplikacji Chrome bez ich wiedzy. Wszystko dzieje się w tle.

Usługi Google zapewniają mi wygodę, szczególnie w momentach żonglowania platformami, które w związku z pracą zdarza mi się nade często. Niestety, nie mogę powiedzieć, żebym pochwalał każdy pomysł firmy. Jedną z ostatnich zmian muszę wręcz zanegować.

Automatyczne logowanie w Chrome

Przyjmijmy, czysto hipotetycznie, że korzystacie w danej chwili z przeglądarki Chrome na komputerze innym niż wasz. Chcecie zalogować się do poczty, kalendarza lub usługi ze zdjęciami, co też czynicie. Po wykonaniu zaplanowanych przez siebie działań, klikacie ikonkę wyloguj i zapominacie i sprawie. Problem w tym, że w chwili logowania na konto Google, Chrome zalogowało was też do samej przeglądarki i co istotne — nie zostaliście z niej wylogowani po “opuszczeniu” przeglądanych treści. Przykre prawda?

Właśnie tak działa nowa funkcja auto-logowania w Chrome, którą wprowadził wyszukiwarkowy gigant. Rozumiem, że Google chce nam możliwie efektywnie uprościć całą zabawę z ekosystemem usług, ale nie każde usprawnienie jest rozsądne. Weźmy pod uwagę to, że nie wszyscy sprawdzają, czy wylogowanie przebiegło pomyślnie.

Google wyjaśnia

Sprawca zamieszania postanowił odnieść się do sprawy i wyjaśnić powody wdrożenia zmiany. Otóż firma chciał zapobiec mieszaniu się danych po logowaniu różnych użytkowników korzystających z tej samej przeglądarki. Sprzężenie wszystkich możliwych systemem logowania w jedno ustawienie było wyjściem idealnym. Jak widać… nie dla wszystkich.

Źródło: Engadget

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2522 More posts in artykuły category
Recommended for you
Samsung Galaxy Tab S5e
To iPad? Nie, to nowy Samsung Galaxy Tab S5e

Miła niespodzianka ze strony Samsunga właśnie pojawiła się na jego stronie internetowej. Do sprzedaży, a...