Gra Hello Neighbor uczy, jak uciec przed psychopatycznym sąsiadem

Nie tak dawno studio tinyBuild zapowiedziało wprowadzenie do oferty mobilnej gry Hello Neighbor. Od wczoraj możemy już cieszyć się rozgrywką, w której rządzi sztuczna inteligencja.

Hello Neighbor

Ten tydzień użytkownicy smartfonów i tabletów z iOS na pokładzie mogą uznać za wyjątkowo szczęśliwy. Ledwo co w App Store zadebiutował gorący Asphalt 9: Legends, a już możemy szykować miejsce na pobranie kolejnego, możliwe, że równie ciekawego, tytułu.

Hello Neighbor dla iOS

Naszym protagonistą okazuje się młody chłopak, który zainteresował się dziwnymi dźwiękami wydobywającymi się z domostwa sąsiada. Rzeczony jegomość okazał się psychopatą, który atakuje nas, kiedy tylko próbujemy się do niego zbliżyć.

Jak łatwo zgadnąć, kontakt z sąsiadem zawsze, ale to zawsze — kończy się naszą śmiercią. Musimy więc sprytnie unikać “pojmania”, do czego możemy wykorzystywać przeróżne przedmioty znajdujące się na podwórku naszego wroga. Przyjemną przerwę pomiędzy ucieczką a skrywaniem się, stanowią zagadki.

Sztuczna inteligencja

Gra byłaby banalnie prosta, w momencie poznania przez nas schematów działań sąsiada. Problem w tym, że naszym wrogiem w Hello Neighbor steruje SI. Sztuczna inteligencja uczy się naszych zachowań i wykorzystuje je do skuteczniejszej walki z nami. Po kilkunastu minutach zabawy dało się to już wyraźniej odczuć.

Gra jest dostępna za darmo, prawie. Otóż za darmo pobierzemy tylko pierwszy epizod Hello Neighbor. Za następne będziemy musieli płacić w systemie mikropłatności.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1019 More posts in Gry category
Recommended for you
Oddworld Soulstorm
Oddworld Soulstorm – Abe powraca, ale mu się nie śpieszy

Istnieją takie produkcje, które nawet po wielu latach od ich premiery, dalej wywołują ciepłe skojarzenia....