You are here
Inteligentna opaska Microsoft Band oraz usługa Microsft Health – oficjalnie News 

Inteligentna opaska Microsoft Band oraz usługa Microsft Health – oficjalnie

W ostatnim czasie gigant z Redmond nie przestaje mnie zadziwiać. Wspaniale urządzenia (choć nie dla mnie) oraz przydatne, wieloplatformowe (to ważne) usługi – skutecznie przekonują do siebie coraz większą część rynku. Sprawdźmy, co tym razem przygotował dla nas Microsoft.

0724120f-50ad-4230-a2f6-6ee5ecc3bf6a

Amerykański koncern pokazał światu dwa ciekawe, choć nie będące dla nikogo zaskoczeniem produkty. Pierwszym z nich jest inteligentna opaska, wyposażona w bogaty zestaw czujników, których głównym zadaniem będzie wspieranie lifelogging’u. Oczywiście gadżet równie dobrze sprawdza się w zadaniach typowo smartwatch’owych, takich jak: wyświetlanie powiadomień czy obsługa asystenta głosowego.

Specyfikacja techniczna:

  • 1,3 – calowy ekran TFT
  • Rozdzielczość 320 x 106 pikseli
  • Pulsometr
  • Czujnik UV
  • Czujnik światła
  • Termometr
  • GPS
  • Mikrofon
  • Bluetooth 4.0
  • Krokomierz
  • Odporność na wodę i kurz
SmartBandss

Za przyjemność obcowania z Microsoft Band zapłacimy (w USA) 199, czyli niespełna 800 zł. W porównaniu z konkurencją oferta firmy prezentuje się atrakcyjnie.

Opaska przez cały czas będzie monitorować aktywność użytkownika, aby następnie ten mógł przeanalizować swój tryb życia i wprowadzić do niego pewne korekty. Do tego celu potrzeba jednak dodatkowej aplikacji. Owszem urządzenie współpracuje z najpopularniejszymi programami lifelogging’owymi, jednak w celu maksymalnego wykorzystania danych przez nie zebranych zaleca się korzystanie z Microsoft Health.

Tutaj właśnie przechodzimy do drugiego zaprezentowanego przez Microsoft produktu, czyli usługi dzięki której której możemy sprawdzać takie aktywności jak: przebyta trasę, kroki, kalorie, puls, a nawet fazy snu. Niby nic nowego, ale jest kilka czynników, dzięki którym Health uważam za ciekawą propozycję. Przede wszystkim podobnie jak Microsoft Band, usługa współpracuje praktycznie z większością obecnych na rynku aplikacji fitnesowych, dzięki czemu user nie musi się ograniczać do ekosystemu giganta z Redmond.

fd3eaebd-edd5-4d50-9e7d-294776d0e93b

Kolejnym plusem jest multiplatformowość, czyli to czego od Microsoftu powinni uczyć się inni giganci. Firma od dłuższego czasu otwiera się na konkurencyjne platformy. Dla użytkownika jest to korzyść, gdyż chcąc cieszyć się usługami MS, nie musi rezygnować z obecnego systemu. Efektem wspomnianych działań jest pojawienie się Microsoft Health nie tylko na Windows Phone, lecz również na Androidzie oraz iOS.

Czy nowe produkty giganta okażą się sukcesem? Za wcześnie nawet na wstępną ocenę sytuacji, lecz z mojej strony jestem pełen optymizmu.

Źródła: 1,2.

Related posts

Leave a Comment