[IO18] Rozszerzona rzeczywistość trafi do Google Maps!

Na Google I/O 2018 nie mogło zabraknąć tematu Google Maps, które w najbliższym czasie wzbogacą się o zakładkę “For you”. Ja czekam jednak na inną nowość zapowiedzianą przez giganta z Mountain View. Tak, rozszerzona rzeczywistość zmierza do tytułowej usługi.

Mapy Google to jedna z tych aplikacji, z których zrezygnować bym zwyczajnie nie potrafił. Uważam, że usługa nie ma sobie równych, a możliwości i wygodę, jakie mi zapewnia, pozwalają na szybsze odnalezienie interesujących miejsc, łatwiejsze nawiązanie kontaktu oraz prostą, acz efektywną nawigację pieszą i samochodową. Każda nowość, mająca trafić do Google Maps wzbudza moją ciekawość. Nie inaczej jest z nowo zapowiedzianym ficzerem.

Rozszerzona rzeczywistość w nawigacji to strzał w dziesiątkę

Pierwszą rzeczą, która trafi do Map Google, jest zakładka, w której pojawią się informacje o miejscach zyskujących w ostatnim czasie popularność. Na samej górze zaznaczone zostaną punkty najatrakcyjniejsze dla danego użytkownika. Google chwali się nawet 98-procentową skutecznością przewidywania. Świetnie, szczególnie że ficzer trafi do aplikacji już niebawem. Mnie interesuje jednak coś zupełnie innego.

Okazuje się, że do nawigacji w mapach Google zawita rozszerzona rzeczywistość. Tak, na obraz z kamery zostaną nałożone wskazówki do nawigacji pieszej, dzięki którym bez problemu trafimy w interesujące nas miejsce. Co ważne, poza obrazem oraz wskazówkami, które zajmą górną cześć ekranu, u dołu aplikacji znajdziemy przyjemnie wkomponowane mapy.

Niestety, Google nie podało nawet przybliżonego terminu, w którym moglibyśmy spodziewać się pojawienia AR w aplikacji Mapy.

Źródło: Google

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

192 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Messenger
Messenger właśnie stał się lepszym miejscem. Wszystko dzięki jednej małej nowości

Messenger od Facebooka to kawał świetnego komunikatora, ale skłamałbym, pisząc, że produkt nie posiada braków....