iOS 11.4 prawie gotowy. Przygotujcie się na długo wyczekiwane nowości

Najnowsze wersje rozwojowe systemów iOS, tvOS oraz macOS określane są jako Golden Master, czyli soft w teorii gotowy do wydania. Nowości zawarte w jednym z nich — OS 11.4, przypadną do gustu użytkownikom smartfonów z logo nadgryzionego jabłka na obudowie.

iOS 11.4

Jeszcze kilka lat wstecz uwielbiałem zabawy oprogramowaniem. Softami, również tymi testowymi żonglowałem na potęgę. Nawet po zmianie wykorzystywanej mobilnej platformy na iOS nie mogłem powstrzymać się przed odblokowaniem urządzenia i zainstalowaniem dodatków, o wersjach beta nie wspominając. Dziś cenię sobie spokój, stabilność oraz wydajność. Urządzenie jest moim narzędziem pracy, stąd wykluczam możliwość instalacji wszelkich wersji rozwojowych. Postawiłem na stabilność, czego nie żałuję. Niemniej, to właśnie dzięki “betom” mogę dowiedzieć się o nowościach. Te mające trafić do iOS 11.4 są przeze mnie niezwykle pożądane.

iOS 11.4 w wersji Golden Master — co nowego?

Build oznaczono jako 15F5077a. Jak łatwo zgadnąć skupiono się w nim głównie na poprawie bezpieczeństwa, stabilności oraz naprawie błędów systemowych. Warto mieć na uwadze to, że iOS 11.4 to także nowe funkcje. Jedną z najważniejszych w mojej ocenie jest przywrócenie synchronizacji wiadomości w iCloud. Działając w ekosystemie Apple, irytuję się, kiedy usuwając SMS-a z poziomu MacBooka, nie usuwam go automatycznie z iPhone’a. Niby drobnostka, choć uciążliwa.

Do powyższego dochodzi AirPlay 2 oraz większe możliwości głośnika HomePod, który będzie od iOS 11.4 lepiej współpracował z systemem mobilnym. Kluczowy może okazać się także ograniczony dostęp do portu Lightning. To ficzer, który znacząco wpłynie na bezpieczeństwo danych użytkowników iPhone’ów. Więcej o sprawie możecie przeczytać TUTAJ.

Źródło: Apple Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2193 More posts in artykuły category
Recommended for you
sprzedaż iPhone'ów
Słabnąca sprzedaż iPhone’ów to zły omen dla Apple?

Sytuacja nie wygląda za ciekawie. Spadająca sprzedaż iPhone’ów oraz niezbyt optymistyczne rokowania na rok 2019...