Kolejna fałszywa aplikacja mobilna BZ WBK w Google Play

Użytkownicy Androida nie mają łatwego życia. Nie w kwestii bezpieczeństwa. Problem w tym, że w lwiej części przypadków, największe zagrożenie dla userów stanowią oni sami. Uściślając — mam tu na myśli brak wiedzy i niską świadomość. Świetnie obrazuje to problem z fałszywą aplikacją mobilną BZ WBK, która znajduje się w oficjalnym sklepie Google Play.

Fałszywa aplikacja

To już kolejna próba ataku phishingowego na użytkowników Androida będących zarazem klientami banku BZ WBK. Tym razem cyberprzestępcy odrobili lekcje i przygotowali niemal idealnie wyglądającą aplikację, która imituje rzeczywistym program do obsługi konta bankowego. Najgorsze jest to, że aplikacja dostępna jest w oficjalnym sklepie Google Play.

Fałszywa aplikacja BZ WBK dla Androida

Serwis Niebepiecznik.pl, na co dzień zajmujący się podobnymi sprawami, poinformował o kolejnej już próbie oszustwa, która może skończyć się bardzo źle dla nieświadomych zagrożenia użytkowników smartfonów z Androidem. Celem ataku są klienci jednego z popularniejszych w Polsce banków.

Klon, drugi w ciągu ostatnich miesięcy, do złudzenia przypomina oryginalny serwis transakcyjny banku BZ WBK, przez co gros użytkowników Google Play może dać się nabrać. Co gorsze, program wymaga dostępu do SMS-ów, a co za tym idzie, przestępcy mogą uwierzytelnić wykonane przez siebie transakcje. Efekt? Nieświadomy użytkownik może skończyć z zerowym stanem konta.

Uwaga na trzecią reinkarnację fałszywej apki BZWBK w oficjalnym sklepie Google. Jej reklamy pojawiają się na stronach…

Opublikowany przez Niebezpiecznik Niedziela, 26 sierpnia 2018

Jest rada

Jak każdy problem, tak i ten ma proste, stosunkowo proste rozwiązanie. Wystarczy wykazać się ostrożnością w korzystaniu z temu podobnych programów. Najlepiej korzystać z oficjalnych źródeł instytucji. Jeśli nie macie odpowiedniej wiedzy lub nie czujecie się na siłach w podejmowaniu takich decyzji — poproście o pomoc bardziej technicznych znajomych.

Źródło: Niebezpiecznik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2522 More posts in artykuły category
Recommended for you
Samsung Galaxy Tab S5e
To iPad? Nie, to nowy Samsung Galaxy Tab S5e

Miła niespodzianka ze strony Samsunga właśnie pojawiła się na jego stronie internetowej. Do sprzedaży, a...