Moto C2, czyli Motorola i Android Go

Choć smartfony z serii Moto stanowią idealny przykład niedrogich, świetnie zoptymalizowanych urządzeń, Motorola zamierza pójść o krok dalej i zaoferować użytkownikom jeszcze tańszy sprzęt. Co ważne, będzie on przynależeć do serii Android Go.

Moto C2

Na stronie FCC dostrzeżono informację o nowym smartfonie Motoroli. XT1920 to najprawdopodobniej model Moto C2. Poznaliśmy jego specyfikację techniczną, która pozwala sądzić, iż mamy do czynienia z urządzeniem z serii Android Go.

Moto C2 na stronie FCC

Część z was może nie kojarzyć, czym jest FCC, dlatego też spieszę z wyjaśnieniem. FCC to skrót od Federal Communications Commision odnoszący się do amerykańskiej agencji regulującej kwestie komunikacji radiowej. Każdy smartfon przeznaczony na tenże rynek musi przejść weryfikację w FCC. Oznacza to, że pojawienie się tutaj C2 jest niemal równoznaczne z ogłoszeniem przyszłej premiery urządzenia.

Dzięki FCC możemy dowiedzieć się o Moto C2 znacznie więcej. Specyfikacja, choć szczątkowa, dostarcza nam wskazówki sugerujące, jakim urządzeniem będzie rzeczony sprzęt. Moto C2 będzie smartfonem o wymiarach 147,88 x 71,22, w którym zamknięto ekran o przekątnej 5,2-cala, 1 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci na dane użytkownika. Znajdziemy tutaj również modem LTE kat. 10, Bluetooth 4,2 oraz akumulator o pojemności 2120 mAh.

Moto C2

Android Go

Co prawda w dokumentacji nie oznaczono tego wprost, jestem niemal pewny, że sprzęt będzie przynależał do projektu Android Go. Wskazuje na to specyfikacja, a konkretnie jej część obejmująca skromną pamięć RAM. W dzisiejszych warunkach sprzęt wyposażony w zaledwie 1 GB pamięci operacyjnej nie ma szans działać prawidłowo. Wyjątkiem są urządzenia sygnowane serią Android Go, w których system oraz aplikacje są zoptymalizowane do współpracy z niezwykle skromnymi podzespołami.

Czy ruch Motoroli związany z Moto C2 jest ruchem dobrym? Tak, zwłaszcza że producent od dawna kojarzony jest ze świetnym stosunkiem jakości do ceny urządzeń. Wejście w świat Android Go może tylko poprawić sytuację.

Źródło: PhotneArena, Android Authority, Nashvillechatterclass

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2522 More posts in artykuły category
Recommended for you
Samsung Galaxy Tab S5e
To iPad? Nie, to nowy Samsung Galaxy Tab S5e

Miła niespodzianka ze strony Samsunga właśnie pojawiła się na jego stronie internetowej. Do sprzedaży, a...