Nowa funkcja w smartfonach – flagowanie połączeń telefonicznych

Microsoft szturmuje urząd patentowy. Tym razem „wpadł” na pomysł flagowania rozmów telefonicznych. Rozwiązania zastosowanego w poczcie elektronicznej.

Zapytacie do czego służy mechanizm flagowania korespondencji? Flagi umożliwiają oznaczenie stopnia ważności wiadomości przychodzących na nasze konto. Jeśli email zawiera ważne dla nas informacje lub wymaga konkretnego działania można go oznaczyć wybranym kolorem flagi. Dzięki czemu szybciej odnajdziesz interesujące cię wiadomości oraz umożliwisz sobie większą nad nimi kontrolę. Gigant z Redmond podobne rozwiązanie chce wprowadzić, w przypadku połączeń telefonicznych.

W związku z czym, złożył odpowiednie wnioski w urzędzie patentowym i to już w lutym zeszłego roku co wypłynęło na światło dzienne dopiero niedawno.

Na tą chwilę nie wiadomo czy plany dotyczą wyłącznie Windows Phone, czy Microsoft ma w zanadrzu wykorzystanie pomysłu flagowania na szerszą skalę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6479 More posts in News category
Recommended for you
cyberprzestępczość
Komputery kwantowe – nadzieja czy zagrożenie cyberbezpieczeństwa?

Wyścig do stworzenia pierwszego powszechnie stosowanego komputera kwantowego trwa - być może wkrótce poznamy producenta,...