A jednak, nowe iPhone’y oficjalnie z dual SIM

Przecieki odnoszące się do funkcji dual SIM znalazły potwierdzenie w premierze nowych iPhone’ów. Najnowsze smartfony Apple zyskają obsługę dwóch kart SIM, choć nie jest to rozwiązanie do końca wygodne.

dual SIM

Hello Apple, mam 2018 rok. Uwielbiam sprzęt z logo nadgryzionego jabłka na obudowie, ale za nic w świecie nie mogę pojąć, dlaczego Apple wprowadza obsługę dwóch kart SIM dopiero teraz. Spora grupa użytkowników iSprzętu posiada dwa numery telefonu — prywatny oraz służbowy. Konieczność podróżowania z dwoma smartfonami nie ma zbyt wiele wspólnego z wygodą, dlatego też “ajfonowcy” zazdrościli “androidziarzom” funkcji dual SIM. Na szczęście sadownicy nieco się opamiętali i jak to mawiają “lepiej późno, niż wcale”.

Nowe iPhone’y z dual SIM

Niestety, nie wszystko wygląda tak kolorowo, jak można by tego oczekiwać po Apple. Okazuje się, że iPhone Xs, Xs, owszem — otrzymają obsługę dwóch kart SIM jednocześnie, jednak fizycznie w smartfonie będzie mieścić się tylko jedna karta. Drugi numer będzie można połączyć z urządzeniem za pośrednictwem usługi e-SIM. Przykro mi, ale żaden polski operator nie obsługuje jeszcze tego typu rozwiązania.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że w Chinach pojawi się specjalna wersja smartfona, który… uwaga — otrzyma podwójną tackę na kartę SIM. Szczerze zaskoczyła mnie decyzja Apple. Za nic w świecie nie spodziewałem się, że plotka związana z wydaniem specjalnej wersji iPhone’a na rynek azjatycki okaże się prawdą. Tak się jednak stało. Chciałbym tylko wiedzieć, czy sprzęt będzie można w stosunkowo prosty sposób sprowadzić do Polski i czy będzie on działał u nas możliwie bezproblemowo. Na odpowiedź muszę niestety zaczekać.

Źródło: Apple

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2411 More posts in artykuły category
Recommended for you
Google wydało 40 milionów Fossil
Google wydało 40 milionów na… zegarek. Mniej więcej.

Czasem jest tak, że nawet najwięksi giganci branży technologicznej potrzebują pomocy. Tak też stało się...