Pixele aktualizowane jak iPhoney? Zapomnij

Google odniosło się do kwestii wsparcia swoich najnowszych urządzeń – linii Pixel. Niestety, nie są to dobre informacje.

Pixel Update 750x300

Wielokrotnie powtarzałem, że należę do grona zagorzałych fanów giganta z Moutanin View. Nie oznacza to, iż decyzje, jakie podejmuje firma, są przeze mnie pochwalane. Owszem – w większości tak, ale dzisiejszy przykład pokazuje, że Google potrafi rzucić swoim fanom „szmatą” w twarz.

Wsparcie Pixeli to kpina

Dokładnie wczoraj ruszyła oficjalna sprzedaż nowych modeli Made By Google, czyli Pixeli. Przy okazji „rynkowej” premiery firma zapewniła o tym, że będą one aktualizowane przez okres 24 miesięcy. Co prawda, dodano słowa „co najmniej”, jednak każdy wie, jak się to skończy.

Owszem, jest progres, gdyż w przypadku Nexusów wsparcie kończyło się po 18 miesiącach. Tutaj mamy aż pół roku więcej. Nie zmienia to jednak faktu, że wspomniany okres jest po prostu żartem, szczególnie jeśli zestawimy to z postawą Apple, które do sprawy update’ów podchodzi niezwykle poważnie i starannie. Sadownicy aktualizują w dalszym ciągu iPhone’a 5, którego premiera odbyła się w 2012 roku i wygląda na to, że wsparcie skończy się dopiero w 2017. Przy czym mówimy o „natychmiastowych” aktualizacjach pojawiających się od razu po wypuszczeniu softu. Dlaczego porównujemy Pixele i iPhone’y?

Ceny Apple’owskie, wsparcie dziadowskie

Wybaczcie tak daleko idący kolokwializm, lecz nie mogłem się powstrzymać. Firma, która oferuje urządzenia premium w cenie zbliżonej do ceny iSprzętu powinna zapewnić zbliżone wsparcie. Inaczej wypada blado, bardzo blado.

Z całym moim szacunkiem do Google’a muszę stwierdzić, iż działania koncernu zaczynają znacząco odbiegać od oczekiwań rynku. Nie oznacza to, że przesiądę się na stałe na iPhone’a, ale nie wykluczam takiej opcji przy kolejnej okazji. Cenię ekosystem Google, ale urządzenia pracujące pod kontrolą Androida zaczyna trapić „rak” w postaci zamieszania, fragmentacji, niepewnego wsparcia. Płace i wymagam – to chyba uczciwe.

Źródło: Google

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...