You are here
Polska premiera słuchawek Plantronics – BackBeat Sense oraz Voyager Focus UC Wydarzenia 

Polska premiera słuchawek Plantronics – BackBeat Sense oraz Voyager Focus UC

Firma Plantronics, zajmująca się przede wszystkim produkcją słuchawek oraz sprzętu audio, 24 września zaprezentowała dwa nowe modele zestawów słuchawkowych – BackBeat Sense, przeznaczony do codziennego użytku oraz Voyager Focus UC, rozwiązanie typowo profesjonalne dla osób pracujących przez telefon lub komunikatory.

1plaw
Głównymi bohaterami wydarzenia były dwa wspomniane zestawy słuchawek produkowane przez Plantronics. Polska premiera obu urządzeń była znakomitą okazją do zaprezentowania sprzętu oraz przedstawienia nowych kierunków, w których podąża z produkcją swoich słuchawek. Nowej linii sprzętu przyświeca idea skupienia się na czterech wyjątkowo ważnych aspektach używania przenośnego sprzętu audio: immersja, czyli zanurzenie się w tym co robimy, poświęcając temu całą naszą uwagę; koncentracja – nasze skupienie, w którym obecność muzyki lub głosu ma nam nie przeszkadzać; socjalizacja jako aspekt, w którym obecność słuchawek ma pomagać, a nie przeszkadzać oraz kolaboracja rozumiana jako możliwości współpracy i kooperacji, w których sprzęt Plantronics ma nam pomóc. Jak wygląda to w rzeczywistości?

Nie sposób uwierzyć, jak można przełożyć jasny kierunek marketingowy na jakość, jeśli tylko dysponuje się właściwym sprzętem i doświadczeniem. Plantronics zaprezentował dwa doskonałe modele słuchawek – Backbeat Sense oraz Voyager Focus, przeznaczone do nieco innych celów, jednak będące równocześnie uosobieniem nowych pomysłów firmy, dzięki zastosowanym w nich technologiom. W ten sposób producent wychodzi naprzeciw wymaganiom bardzo zróżnicowanych użytkowników, posiadających w zasadzie tylko jedną, wspólną cechę – potrzeba wysokiej jakości słuchawek. Niezależnie od tego czy dużo pracują, czy dużo odpoczywają, czy wolą przebywać w towarzystwie, czy są samotnikami – każdy z przedstawionych modeli zestawów słuchawkowych ma coś dla nich do zaoferowania.

BackBeat Sense to typowe słuchawki przeznaczone do codziennego użytku. Cechuje je wysoka jakość wykonania, mobilność (są bardzo lekkie) oraz wydajne akumulatory. Na jednym ładowaniu słuchawki powinny starczyć na 18 godzin słuchania muzyki, zależnie oczywiście od poszczególnych ustawień oraz intensywności eksploatacji sprzętu. Mają wbudowaną technologię multi-point, która pozwala na podłączenie więcej niż jednego urządzenia przez Bluetooth, lecz to tylko jedno z wielu ciekawych rozwiązań zastosowanych w BackBeat Sense. Kolejnym jest OpenMic – funkcja pozwalająca na słuchanie w słuchawkach jednocześnie muzyki oraz dźwięków otoczenia, co ma nam umożliwić bezproblemową komunikację z otoczeniem, pomimo słuchawek na uszach. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem są wbudowane czujniki, które wyciszają słuchawki, jak tylko je zdejmujemy – dzięki temu BackBeat same oszczędzają nam częstego ładowania. Sprzęt prezentuje się wyjątkowo przyjemnie estetycznie, lecz z tego względu wygląda na delikatny i narażony na łatwe uszkodzenie. Jakość, jaką oferują BackBeat Sense, jest rewelacyjna – to jedne z najprzyjemniejszych słuchawek do testowania, jakie gościły ostatnio w naszej redakcji.


Drugi zestaw słuchawkowy zaprezentowany przez Plantronics to Voyager Focus UC: rozwiązanie typu highend, przeznaczone dla osób pracujących na przysłowiowej słuchawce, lecz z nastawieniem na to, aby udoskonalić to doświadczenie. W efekcie słuchawki są nieco podobne do BackBeat Sense, jednak posiadają charakterystyczny mikrofon do rozmów. Nie jest to jednak zwykły mikrofon – technologia OpenMic została również zastosowana w Voyager Focus, jednak nieco inaczej, ze względu na charakter pracy w biurze, zarówno ze słuchawką, jak i bez. W związku z tym Voyager ma kilka mikrofonów, których zadaniem jest wychwycić hałas panujący dookoła nas i go wyciszyć, ale jednocześnie wyłapać i podkreślić głosy osób z nami rozmawiających poza zestawem słuchawkowym. Dzięki temu doświadczenie pracy przez telefon lub komunikator z Voyager Focus zbliża się do typowej rozmowy w biurze, męcząc mniej i pozwalając na swobodny kontakt ze swoim otoczeniem. W tym wypadku pomaga nam również zaawansowana funkcja mute, natychmiast wyłączająca mikrofon, gdy zdejmujemy słuchawki lub na nasze żądanie przez przycisk na słuchawkach lub w aplikacji, która obsługuje zestaw. Do Voyager Focus jest dołączana specjalna stacja dokująca, która ma zapewnić wyjątkowo stabilne połączenie przez Bluetooth, według producenta nie ustępujące wiele połączeniu przez wejście 3.5 mm.


Premierę Voyager Focus i BackBeat Sense można określić jako bardzo udaną. Choć są to słuchawki z odrobinę wyższej półki, to warto sprawdzić co mają do zaoferowania – na pewno nie będziecie zawiedzeni. Cenowo jest tak, jak moglibyśmy się tego spodziewać po oferowanej jakości: za BackBeat Sense przyjdzie nam zapłacić około 750 zł, natomiast za Voyager Focus UC około 1200 zł. Wszystkim, których dziwi cena, polecam jednak własnoręczne sprawdzenie, co Plantronics ma w niej do zaoferowania, a może się okazać, że zdziwienie ceną ustąpi przyjemnemu zaskoczeniu.

 

 

 

 

 

 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.


Related posts

Leave a Comment