Rzadkie niedziele handlowe to problem, w którym pomogą aplikacje mobilne

Nie tak dawno rząd wprowadził podział na niedziele handlowe oraz niedziele niehandlowe. Choć cel związany z ochroną pracowników był słuszny, w internecie wre od oburzenia obywateli. Niezadowoleni są główne mieszkańcy większych miast, którzy kwestię większych zakupów w hipermarketach zostawiali na ostatni dzień tygodnia. Walka z programem rządzących nie ma sensu, ale dzięki aplikacjom mobilnym możemy nieco złagodzić skutki braku otwartych w niedziele sklepów.

niedziele handlowe

Przepisy zostały już opracowane i wdrożone, dlatego też ciągłe rozprawianie o nich i obwieszczanie swojego niezadowolenia światu, mija się z celem. Podział na niedziele handlowe i niehandlowe istnieje i będzie istniał przez najbliższe miesiące, lata lub dekady. Istnieją jednak aplikacje, które poza powiadomieniem nas o aktualnych w danym miesiącu niedzielach handlowych, poinformują nas również o tym, w których sklepach możemy dokonać zakupów w niedziele niehandlowe.

Niedziele handlowe i aplikacje mobilne

Może wydać się to dziwne, ale nie każdy wie, kiedy mają miejsce tak zwane niedziele handlowe. W teorii każda pierwsza i ostatnia niedziela miesiąca powinna oznaczać otwarte sklepy, ale z uwagi na święta, wygląda to różnie. Z pomocą może przyjść tutaj aplikacja Niedziele handlowe, w której znajdziemy kalendarz z wyszczególnionymi dniami wolnymi od handlu. Dodatkowo na pulpicie smartfonów z Androidem możemy ustawić widget.

Kolejna świetna aplikacja to Czynna Niedziela. Program pomoże odnaleźć nam sklepy oraz punkty gastronomiczne i rozrywkowe, które działają również w niedziele niehandlowe. Aplikacja jest naprawdę rozbudowana i znajdziemy w niej wyszukiwarkę, listę najbliższych miejsc, mapę, godziny otwarcia, a nawet możliwość zgłoszenia nowych punktów.

To tylko dwa przykłady na to, że problem, jakim dla wielu polaków są niedziele handlowe, a w zasadzie ich ograniczona liczba w miesiącu, może zostać zlikwidowany przy pomocy smartfonów. Wystarczy przejrzeć repozytorium Google Play Store oraz Apple App Store i odkryjemy, że istnieje wiele podobnych rozwiązań. Z aplikacji możecie korzystać między innymi na smartfonach dostępnych w naszym sklepie internetowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

149 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
przejazd autostradą
Za przejazd autostradą zapłacisz smartfonem

Przejazd autostradą jest dla wielu koniecznością lub przynajmniej najoptymalniejszym wyborem podczas wakacyjnych wojaży. Każdorazowe przekraczanie...