ThinQ, czyli polski asystent w telewizorach LG OLED

LG zaprezentowało właśnie nową linię telewizorów OLED, wśród których znajduje się prawdziwy 77-calowy potwór o potężnych możliwościach. Wraz z urządzeniami południowokoreański producent pokazał ThinQ — asystenta głosowego, który wykorzystuje zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji, ucząc się użytkownika. Najistotniejsza dla nas Polaków jest jednak możliwość obsługi w języku polskim, którą ThinQ oferuje.

ThinQ

Sztuczna inteligencja jest jedną z ważniejszych technologii ostatnich lat. Rozwój SI postępuje, co daje nowe możliwości producentom elektroniki. Rozwiązanie z powodzeniem wykorzystywane jest dziś w segmencie mobilnym, motoryzacyjnym, a nawet w branży TV. Niestety, SI wykorzystywane w asystentach głosowych nie do końca radzi sobie z językiem polskim, w zawiązku, z czym obsługa głosowa inteligentnego telewizora w naszym ojczystym języku była dotychczas niemożliwa. To zmienia się wraz z nowym portfolio LG.

ThinQ w telewizorach LG OLED

Działanie ThinQ w języku polskim jest naprawdę naturalne, co widać na załączonym do wpisu filmie. Mamy tutaj do czynienia z technologią uczącą się zachowań, nawyków, a nawet wad wymowy użytkownika, dzięki czemu komunikacja na linii user-sprzęt odbywa się w możliwie wygodny i efektywny sposób. Poza wydawaniem poleceń możemy pytać ThinQ o pogodę, mecze lub ciekawostki ze świata. Możliwości zdają się nieograniczone. API rozwiązanie jest otwarte, a co za tym idzie — w przyszłości asystent może komunikować się z konkurencyjnymi tworami jak Google Assistant, Apple Siri czy Amazon Alexa. Wiele zależy także od wsparcia zewnętrznych deweloperów.

ThinQ

Przetwarzane języka naturalnego dostępne w ThinQ robi wrażenie. Przynajmniej w teorii, gdyż opisujemy nowość na bazie udostępnionych przez producenta materiałów. Pozostaje nam czekać na możliwość przetestowania technologii na żywo.

Źródło: LG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1407 More posts in artykuły category
Recommended for you
Honor 10 zaprezentowany. Kiedy trafi do Polski?

Wczoraj odbyła się chińska premiera najnowszego smartfona submarki Huawei, modelu Honor 10. Urządzenie zapowiada się...