Jedna marka by wszystkimi rządzić

Chiński rynek smartfonów to potęga, która zabiera dla siebie niemały kawałek globalnego tortu. Co najchętniej kupują mieszkańcy Państwa Środka?

Xiaomi Redmi Note 3 zdjęcie smartfona

Odpowiedź na postawione wyżej pytanie wydaje się oczywista. Wszak jak pisaliśmy dla was ostatnio, król jest tylko jeden i jest nim Xiaomi. Firma, która na przestrzeni ostatnich lat wybiła się niesamowicie na tle innych, rozlokowanych po całym kraju przedsiębiorstw. Gdzie leży ich klucz do sukcesu? Nie oszukujmy się, gdy mówimy o smartfonach, to przede wszystkim połączenie dobrej specyfikacji z ceną. I ta nie wyszarpuje ostatnich juanów z kieszeni chińczyków.

Z przeprowadzonej na klientach ankiety widać, że to właśnie Xioami cieszy się największa popularnością wśród producentów smartfonów. Pierwsze miejsce na liście okupuje ostatni flagowiec chińczyków, czyli Xiaomi Mi 5. Ponad pięciocalowy wyświetlacz, Qualcomm Snapdragon 820, 3/4 GB RAM oraz od 32 GB miejsca na dane. I to wszystko połowę taniej niż flagowe produkty konkurencji. Takiej ofercie trudno się oprzeć, szczególnie wtedy, gdy pochodzi ona od rodzimego producenta. U nas byłoby tak samo, bo lokalny patriotyzm zazwyczaj zwycięża. A już na pewno wtedy, gdy ma do zaoferowania coś wyjątkowego.

wyniki ankiety na najpopularniejszy smartfon

Kolejne miejsca na liście także należą do Xiaomi. Drugim smartfonem w kolejności jest Redmi Note 3, którego coraz to nowsze wariacje wypuszczane są na rynek (jak chociażby ostatnio Redmi 3X). Poza podium znalazł się jeszcze jeden produkt firmy i tym razem to niemałe zaskoczenie. Chodzi o Xiaomi Mi Max, które uplasowało się na 8 pozycji. Widać phablety cały czas są popularne. Jako że ranking najpopularniejszych smartfonów przeprowadzony był w Chinach, to znajdują się tam praktycznie same tamtejsze firmy. Wyjątkiem jest koreański Samsung, którego model Galaxy S7 Edge załapał się na 5 miejscu. Króluje jednak Xiaomi, ale Meizu czy Oppo także zyskują na popularności. Zaskoczeniem może być marka 360, która z modelem N4 dotarła aż na czwartą pozycję.

Jeżeli dobra passa Xiaomi się utrzyma (a ktoś wierzy, że może być inaczej?) to możemy liczyć na globalną ekspansję producenta. I na to czekamy z otwartymi ramionami!

Źródło: AndroidHeadlines
Fot: Xiaomi, jw.

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...