You are here
Yoga 920 konwertowalna konstrukcja Lenovo zaprezentowana na IFA 2017 artykuły News 

Yoga 920 konwertowalna konstrukcja Lenovo zaprezentowana na IFA 2017

Hybrydowe lub jak kto woli, konwertowalne notebooki na dobre zadomowiły się na rynku komputerów osobistych. Nic dziwnego, ultramobilne, wygodne i szybkie jednostki nie tylko działają świetnie, ale zapewniają również świetne odczucia z użytkowania. Nie będę nawet wspominał o zazdrosnym wzroku osób spoglądających na użytkowników komputerów, takich jak świeżo zaprezentowany Lenovo Yoga 920.

Yoga 920

Sam swojego czasu byłem fanem wszelkiej maści hybryd. Dziś jako zwolennik obozu klasycznych notebooków dalej uważam jednostki konwertowalne za kapitalne, choć średnio odpowiadające moim wymaganiom. Jako że preferuje MacBooki, mój wybór w kwestii bryły komputera jest nieco ograniczony. Nie mniej, kiedy tylko mam okazję, staram się zapoznawać z nowymi modelami 2w1. W związku z powyższym mam ogromną nadzieję, że Yoga 920 trafi do mnie na testy w możliwie szybkim terminie.

Yoga 920 — elegancja i moc

Produkty Lenovo wpisujące się w definicję hybrydy niemal idealnie trafiają w mój gust. Nie inaczej jest z najnowszym modelem z serii Yoga, czyli 920-tką, która wykonana jest z eleganckiego metalu i w której zastosowano zawias bransoletowy. To właśnie ten system łączący dotykowy ekran z klawiaturą zawierającą “podstawkę” powoduje, że sprzęt trzyma się w dłoni pewnie. Przez moje ręce przewinęły się setki urządzeń i jedno co mogę powiedzieć to to, że zawias bransoletowy jest najlepszym wynalazkiem konstrukcyjnym od lat. Przynajmniej w kwestii komputerów osobistych. Z tego też powodu cieszy mnie jego obecność w Yoga 920.

Wiem już, że tytułowy laptop wygląda bosko i jest wykonany w sposób solidny. Pora przyjrzeć się możliwościom, jakie oferuje użytkownikowi…

Sprzęt występuje w kilku wersjach, które różnią się pomiędzy sobą kilkoma elementami. Ja skupię się na wariancie podstawowym, który dokładnie opiszę. Oczywiście w celach czysto informacyjnych dodam w nawiasie alternatywne konfiguracje. Zaczynajmy. Lenovo Yoga 920 cechuje 13,9-calowy ekran IPS o szerokich kątach widzenia oraz rozdzielczości Full HD (alternatywnie 4K UHD). Fantastyczną wydajność zapewnia ósma generacja procesora Intel Core i7, 8 GB DDR4 RAM (alternatywnie 16 GB DDR3 RAM) oraz szybki dysk SSD o pojemności 256 GB (alternatywnie 512 lub 1024 GB). Całość zamknięto w konstrukcji o wymiarach 322 x 223,5 x 13,95 mm i wadze 1,37 kg. Pozostała część specyfikacji prezentuje się następująco:

  • Zintegrowany układ GPU od Intela
  • Głośniki JBL Dolby Atmos
  • Podświetlana klawiatura
  • Wi-Fi ac
  • Bluetooth 4.1
  • USB-C
  • USB 3.0
  • Audio Jack 3.5 mm

Yoga 920

Yoga 920 zwraca uwagę

Tytułową hybrydę od Lenovo mogę pochwalić się kilka spraw. Pierwsza sprawa dotyczy obsługi piórka dotykowego Lenovo Active Pen 2, które rozpoznaje aż 4096 poziomów nacisku. Drugą zaletą okazuje się mocna integracja z asystentką głosową Microsoftu — Cortaną, która “wyłapie” nasze polecenia nawet w chwili, w której Notebook będzie w stanie czuwania. To nie koniec ficzerów, których aż chciałoby się używać…

Kolejne zalety to między innymi obecność czytnika linii papilarnych, który zabezpieczy przechowywane przez nas dane oraz ekran. Nie mam tu na myśli samego faktu jego obecności w Yoga 920, ale możliwości odchylenia tego elementu o 360 stopni. Właśnie ten ficzer pozwala zrobić z hybrydy tablet, podstawkę lub notebooka i właśnie to stanowi siłę kategorii laptopów konwertowalnych.

Źródło: Lenovo

Related posts

Leave a Comment