Google Pay i Apple Pay i zbliżeniowe wypłaty z bankomatów

Stało się. Polskie bankomaty obsługują już zbliżeniowe wypłaty realizowane za pośrednictwem Google Pay, Apple Pay, a także FitBit Pay oraz Garmin Pay. W czym nowe rozwiązanie jest lepsze od tradycyjnego sposoby pobierania gotówki? Odpowiadamy.

zbliżeniowe wypłaty

Serwis Cashless.pl poinformował o tym, że polskie bankomaty zaczęły realizować wypłaty za pośrednictwem usług takich jak Google Pay oraz Apple Pay. To wielka wygoda dla użytkowników, którzy wcześniej, chcąc skorzystać z wypłaty bez karty, musieli zdać się na BLIK-a.

Zbliżeniowe wypłaty (prawie) dla wszystkich

Przyznam, że ograniczyłem korzystanie z bankomatu do minimum. W zasadzie odwiedzam go może raz na miesiąc lub rzadziej. Większość transakcji, które realizuję, stanowią transakcje bezgotówkowe. Niemniej, nosiłem ze sobą także kartę do bankomatu. Teraz zrezygnuję z niej permanentnie… przynajmniej z przechowywania jej w portfelu.

Wszystko przez obsługę wspomnianych systemów płatności, które będę mógł realizować w bankomatach. Zbliżeniowe wypłaty to nie tylko wygoda, ale również bezpieczeństwo. Nie straszne są nam skanery kart, które przestępcy montowali w wielu punktach. Owszem, płatności bezdotykowe również mogą zostać przejęte, jednak tyczy się to głównie kart, gdyż w przypadku Apple Pay i Google Pay trzeba autoryzować transakcje za pomocą biometrii. Przewaga w kwestii bezpieczeństwa jest wobec tego oczywista.

Dajcie znać w komentarzach, czy będziecie korzystać z nowego rozwiązania.

Źródło: Cashless

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2522 More posts in artykuły category
Recommended for you
Samsung Galaxy Tab S5e
To iPad? Nie, to nowy Samsung Galaxy Tab S5e

Miła niespodzianka ze strony Samsunga właśnie pojawiła się na jego stronie internetowej. Do sprzedaży, a...