Aktualizacja Windows Phone GDR2 dla HTC 8S i 8X

Na rynku urządzeń pracującym pod kontrolą mobilnych okienek prym wiedzie Nokia, jednak to właśnie konkurencyjne HTC może poszczycić się szybszą aktualizacją dla Polski.

HTCakut750x300

Wczoraj, późnym wieczorem wielu użytkowników modeli 8S oraz 8X dostało informacje o dostępności aktualizacji oprogramowania do nowszej wersji. Pomijając fakt, że update GDR2 dla HTC pojawił się w Polsce szybciej niż dla Nokii, trzeba pochwalić Tajwańczyków za to, że udostępnili aktualizacje nie tylko dla 8X, lecz także dla budżetowego 8S.

Może to być celowy zabieg. Ostatnio firma nie cieszy się dobrą opinią wśród konsumentów, a ta uległa pogorszeniu wraz z informacją o zakończeniu wsparcia dla modelu One S. Czy to zwiastun zmiany polityki aktualizacyjnej firmy? Całkiem możliwe, ale wstrzymałbym się z ostatecznym osądem. Tymczasem zapraszam do przeglądu najważniejszych nowości w oprogramowaniu:

Xbox Music – co prawda usługa nie jest dostępna (jeszcze) w Polsce, jednak doczekała się wielu usprawnień, ułatwiono pobieranie muzyki, wyświetlane metadane są teraz dokładniejsze.

Radio FM – sam fakt braku tego elementu w systemie był nie do przyjęcia, dlatego cieszymy się, że od teraz możemy słuchać audycji radiowych w centrum Muzyka+Wideo

Internet Explorer – dzięki większej zgodności z HTML 5 użytkownicy mogą cieszyć się jeszcze bardziej komfortowym przeglądaniem treści umieszczonych w internecie.

Data Sense – usługa pozwala na kontrolowanie ilości danych przesyłanych przez urządzenie. O jego dostępności decyduje operator sieci.

Oczywiście to nie jedyne nowości. W GDR2 spotkamy szereg ulepszeń, miedzy innymi aplikacji Skype, służącej do połączeń VoIP.

Dajcie znać czy u was także pojawiła się aktualizacja.

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...