Czy Galaxy S4 z „czystym” Androidem to dobry pomysł?

Podczas tegorocznej konferencji Google I/O wbrew wcześniejszym pogłoskom nie zaprezentowano nowego urządzenia z linii Nexus, za to zapowiedziano pojawienie się specjalnej wersji Samsunga Galaxy S4 w Google Play. Czym charakteryzuje się owa „specjalność” i czy przyjmie się ona na rynku?

750x300samsung

Użytkownicy smartfonów koreańskiego producenta przywykli już do nakładki systemowej o nazwie TouchWiz. Rozszerza ona możliwości czystego Androida poprzez ciekawe dodatki, tak jak chociażby s-voice czy bezdotykowa obsługa telefonu.  Dla przeciętnego kowalskiego takie rozwiązania są ciekawym ficzerem, jednak świadomi użytkownicy zdają sobie sprawę jak nakładki producenta spowalniają działanie całego systemu. Takie osoby dopatrują się w czystym Androidzie ascetycznej elegancji, kpiąc z cukierkowego wyglądu Touchwiz.  Dla nich właśnie przygotowano wersje Galaxy S4 pozbawioną nakładki . Dodatkowo bootloader urządzenia będzie fabrycznie odblokowany.

Czy to był dobry krok?

Teoretycznie, konsumenci powinni być zadowoleni, wszak ich nowe urządzenia mogą pracować z systemem znanym z linii Nexus od Google. Jednak nie jest tak kolorowo, gdyż podstawowa wersja Androida jest pozbawiona dodatków Samsunga, do których się przyzwyczailiśmy. Ponadto cena nowego modelu wynosząca w sklepie Google 649$, nie jest atrakcyjną ofertą zważywszy na wcześniej wspomniane braki.

Myślę, że osoby świadome pragnąc czystego systemu prędzej zdecydują się na o wiele tańszy (299$) Nexus 4, który sam w sobie niespecjalnie ustępuje Galaxy S4.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...