You are here
Premiera smartfona Lenovo zbliża się wielkimi krokami News 

Premiera smartfona Lenovo zbliża się wielkimi krokami

Smartfon Lenovo to jeden z najbardziej ciekawych smartfonów, które zadebiutują w tym roku. Oczywiście w Chinach miał już swoja premierę jakiś czas temu, ale my wiemy, kiedy pojawi się w innych miejscach.

lenovo-k900
W tym przypadku słuchawki Lenovo prawie całe nasze zaciekawienie rozchodzi się o serce, które będzie w niej działaś, mowa tu procesorze Intel Atom Z2580, taktowany zegarem 2GHz. Jeszcze żaden smartfon nie miał takiego układu na pokładzie. Charakteryzuje się najnowszą technologią Intel Hyper-Threading, która ma zwiększać wydajność. A jak wygląda reszta?

Znajdziemy w nim grafikę PowerVR SGX 544MP2, 2 GB pamięci RAM, a wszystko za 5,5 calowym ekranem IPS w technologii Gorilla Glass 2 i w rozdzielczości Full HD. Posiadać będzie także aparat 13Mpix. To naprawdę świetna specyfikacja, chyba, że znajdą się jakieś braki, czego byśmy nie chcieli.

Obudowa smartfona będzie miała zaledwie 6,9 milimetra. To dlatego, ze inżynierowie zastosowali tuta odpowiedni materiał obudowy, bardzo cienkie podzespoły oraz odpowiednio umieścili akumulator. Waga urządzenia nie powinna przekroczyć 160 gram.

W Chinach smartfon kosztuje 3299 yuanów, a do nas powinien trafić już latem w cenie około 1900zł. Jeśli taka cena okaż się prawdziwa będzie to naprawdę świetny telefon za rozsądną cenę.

źródło: egadget.com

Related posts

Leave a Comment