You are here
Aplikacja Amazon umieści w twoim domu wirtualne meble artykuły News 

Aplikacja Amazon umieści w twoim domu wirtualne meble

Rozszerzona rzeczywistość zawitała do aplikacji Amazon dla systemu iOS. Nie jest to pierwsze tego typu rozwiązanie stosowane w aplikacjach mobilnych, jednak wykonanie AR View pozwala sądzić, że element należy do najefektywniejszych w swojej kategorii. Wygoda użytkownika jest ważna, ale nie oszukujmy się, Amazon zamierza na nowości zarobić.

Amazon

Kiedy byłem młodszy, marzyłem o tym, żeby wstawić “wirtualny” mebel do kuchni, salonu lub sypialni i sprawdzić, jak będzie prezentował się na tle innych elementów składowych domostwa. W zasadzie nie chodziło wyłącznie o meble, gdyż to samo pragnąłem uczynić ze sprzętem RTV oraz przeróżnymi akcesoriami. Dzisiejszy rozwój technologii AR (Augmented Reality) i implementacja stosownych rozwiązań w mobilnych systemach operacyjnych pozwalają mi na realizację młodzieńczych wizji.

Augmented Reality w aplikacji Amazon

Nie będę cukrował gigantowi, bo nie to jest celem dzisiejszego wpisu. Firma nie ma na celu realizacji fantazji wielu użytkowników, którzy marzą o AR w smartfonie. Amazon chce zmaksymalizować zyski i mnie jako klienta-użytkownika cieszy, że zamierza uczynić to w sposób, który sprawi, że z usług koncernu będzie korzystać się znacznie przyjemniej. “Kupuję” to, bo w gruncie rzeczy chodzi właśnie o zakupy…

Wyjaśnijmy więc, na czym właściwie polega AR w aplikacji Amazon. Istota działania jest banalnie prosta — wybieramy jeden z wielu tysięcy produktów z kategorii zabawki, gry, AGD, RTV, ozdoby czy najczęstsze, po czym kierujemy kamerę smartfona na miejsce, w którym chcielibyśmy umieścić daną rzecz. Teraz dzieje się magia, co doskonale obrazuje film dołączony do publikacji, którą właśnie czytacie. Aplikacja, uściślając, zawarta w niej technologia AR pozwala na ustawienie wirtualnego elementu w waszym pokoju, kuchni lub łazience. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że nie mówimy o grafice statycznej, ale o wizji sferycznej. Oznacza to, że możemy, dajmy na to — szafę zakotwiczyć w danej lokalizacji i obejść ją oglądając produkt z każdej strony.

To genialne, ale do ideału brakuje bogatej bazy wirtualnych obiektów. Obecnie możemy mówić o nieco ponad 100 produktach, co jest wartością niską, stanowczo za niską. Pozostaje mieć nadzieję na to, że wraz ze wzrostem zainteresowania AR w aplikacji Amazon pojawi się więcej mebli, sprzętu i ozdób. Dziś, nowinkę możemy rozpatrywać jedynie w kategorii ciekawostki, a przynajmniej tak odbieram ją ja.

To dopiero początek

To, jak Amazon wykorzystał rozszerzoną rzeczywistość w smartfonach, jest jedynie zwiastunem tego, co dla użytkowników inteligentnych telefonów szykuje przyszłość. AR daje niesamowite możliwości, niemal nieograniczone sposoby interakcji i prezentowania przeróżnych informacji. Chcecie przykładów? Proszę.

  • Rozrywka — gry, zmiana twarzy, interaktywne projekcje
  • Sport — nawigacja po trasie “rajdu”, prezentacja wyników
  • Handel — tutaj pierwsze kroki uczynił Amazon oraz Ikea

Sądzę, że najbliższe dwanaście miesięcy przyniesie ogromny rozwój rzeczywistości rozszerzonej. Pozostaje nam czekać na konkretne ruchy deweloperów, którzy będą implementować AR w swoich aplikacjach dla systemów mobilnych.

Źródło: Amazon

Related posts

Leave a Comment