iFixit: Pixel 3a niezwykle prosty w naprawie
Serwis iFixit rozebrał najnowszy smartfon Google — Pixel 3a i sprawdził, jak skomplikowanym procesem będzie potencjalna wymiana komponentów takich jak ekran, port USB-C czy bateria. Okazuje się, że rzeczone urządzenie jest w tej kwestii mocno przyjazne.
W dzisiejszych czasach naprawa smartfonów nie jest rzeczą prostą. Producenci utrudniają samodzielną wymianę części w przeróżny sposób. Przeważnie dotyczy to skomplikowania samego procesu usunięcia starego i instalacji nowego komponentu, ale to nie wszystko. Apple bardzo często uniemożliwia prawidłową pracę iPhone’a, w którym zamontowano nieoryginalną część, a jak wiadomo — w nieautoryzowanych serwisach możemy liczyć tylko na takowe.
Biorąc pod uwagę powyższe, stosunkowo łatwa i możliwa do przeprowadzania w domowym zaciszu naprawa smartfona, jest dziś na wagę złota. Google najwyraźniej zdaje sobie z tego faktu sprawę, gdyż Pixel 3a okazuje się sprzętem stosunkowo w tej kwestii prostym.
Nieskomplikowana naprawa Pixel 3a
Serwis iFixit znany jest z tego, że bierze na tapet najnowsze urządzenia mobilne, demontuje je i sprawdza potencjalne problemy mogące pojawić się podczas próby wymiany jego części. Tym razem specjaliści postanowili przyjrzeć się świeżutkiemu średniakowi z serii Pixel, który został okrzyknięty przez media jedną z najciekawszych rynkowych propozycji w tym segmencie. Smartfon zdobył w teście aż 6 na 10 możliwych punktów, a to stanowczo pozytywny wynik.
iFixit twierdzi, że wyświetlacz w Pixel 3a jest stosunkowo prosty do demontażu, gdyż zabezpiecza go jedynie gąbczasty klej. Nie ma tutaj potrzeby podgrzewania urządzenia w celu usunięcia warstwy klejącej. Może to być uzasadnieniem braku wodoodporności smartfona. Kolejnymi prostymi w usunięciu i potencjalnej wymianie podzespołami są port USB-C, gniazdo słuchawkowe oraz pozostałe moduły.
Proces wymiany baterii, zakładając posiadanie odrobiny zdolności manualnych, można wykonać samodzielnie w domu. Akumulator przytrzymuje specjalna rozciągliwa taśma, znana z produktów Apple.
Pamiętajmy jednak, że mimo stosunkowo nieskomplikowanego demontażu poszczególnych części urządzenia, możemy popełnić podczas procesu błąd. Delikatna taśma łącząca czy ledwo dostrzegalna śrubka mogą skutecznie utrudnić nam naprawę smartfona, a nawet uszkodzić jego komponenty. Warto mieć to na uwadze i zostawić tego typu manipulacje fachowcom.
Smartfony pracujące pod kontrolą Androida znajdziecie na Vipelektrogadzet.