Komunikatory internetowe w Polsce. Wyniki badania
Agencja badawcza IRCenter opublikowała raport, z którego możemy dowiedzieć się, jakie komunikatory są najczęściej wykorzystywanymi przez Polaków narzędziami. Na tym nie kończą się informacje zawarte we wspomnianej publikacji.
Przekazywanie informacji pomiędzy jednostkami ewoluuje. Dziś, kontaktujemy się z bliskimi, znajomymi oraz z markami za pośrednictwem aplikacji mobilnych. Komunikatory pozwalają na więcej niż klasyczne SMS-y, czy wiadomości email. Zastanawialiście się kiedyś, która z aplikacji jest najczęściej używaną przez Polaków?
Komunikatory w 2017 roku
Dodam, że wyniki dotyczą ubiegłego roku, jednak ogólny pogląd na statystki wygląda, jak mniemam, podobnie. Przejdźmy do szczegółów.
Według danych udostępnionych przez agencję IRCenter ponad połowa polskich internautów korzysta z mobilnego dostępu do sieci przynajmniej kilka razy dziennie. Zaledwie 11 proc. badanych stwierdziło, że z internetu pakietowego jako takiego nie korzysta wcale. Komunikatory stanowią istotną część użytkowania sieci na smartfonie. Wśród najpopularniejszych aplikacji do kontaktu z innymi najmocniej wyróżnia się Messenger, którego używa 7 na 10 internautów. 1/3 userów wykorzystuje go do kontaktu z markami. Co z resztą aplikacji?
Zaraz za Messengerem plasuje się Skype, z którego aktywnie korzysta 55 proc. badanych oraz Gadu-Gadu, z którego korzysta 35 proc. polskich internautów. Pozostałe komunikatory uzyskały odpowiednio:
- WhatsApp — 27 proc.
- Viber — 9 proc.
- Hangouts — 6 proc.
Częstotliwość korzystania z komunikatorów
Komunikatory stanowią filar komunikacji mobilnej pomiędzy użytkownikami oraz markami. Warto przyjrzeć się za to liczbom dziennych uruchomień poszczególnych aplikacji. Tutaj również króluje Messenger, zaraz zanim znajdują się WhatsApp, GG oraz Viber. Zgodnie z danymi, użycie komunikatów internetowych z roku na rok wzrasta.
Z Messengera, WhatsAppa, GG oraz Vibera możecie korzystać między innymi na smartfonie Huawei Mate 10 Lite, który jest dostępny w ofercie sklepu Vipelektrogadzet.
Źródło: IRCenter