[MWC 2018] Lenovo Yoga 530 i Yoga 730 — nowe hybrydy dla kupujących portfelem
Lenovo pokazało swoje nowości produktowe. Tym razem postawiono na komputery z segmentu hybryd, w którym producent czuje się jak ryba w wodzie. Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że półka sprzętu konwertowalnego została zawładnięta przez Lenovo już dawno. Modele Yoga 530 oraz Yoga 730 są tego idealnym przykładem.
Zanim przesiadłem się na komputery z rodziny Apple, byłem stosunkowo zadowolonym użytkownikiem kilku urządzeń hybrydowych od Lenovo. W formie testów udało mi się zapoznać również z innymi konstrukcjami 2w1, jak Surface od Microsoftu. Niemniej, najatrakcyjniejsze, biorąc pod uwagę cenę, są dla mnie komputery Lenovo. Atrakcyjny design, przydatne rozwiązania, sensowne wsparcie oraz szeroki wybór — tym kupił mnie i jak mniemam, nie tylko mnie, chiński producent. Na szczególne uznanie zasługiwały Yoga 520 oraz Yoga 720, które doczekały się następców.
Lenovo Yoga 530
Pierwszy z zaprezentowanych komputerów hybrydowych jest Yoga 530, czyli następca modelu Yoga 520. Urządzenie nie zmieniło się zbytnio w kwestii wizualnej, co nieszczególnie mnie smuci. Design konstrukcji wypadał na tle konkurencji lepiej niż dobrze. Mowa zarówno o 530, jak i modelu 730.
520-tka otrzymała 14-calowy ekran pracujący w rozdzielczości Full HD. Za wydajność komputera odpowiada czterordzeniowy układ Intel Core i7 ósmej generacji raz w zależności od wersji — zintegrowana grafika/grafika dedykowana NVIDIA GeForce MX140. Istotna jest również pamięć RAM od 4 do 16 GB oraz przestrzeń na dane użytkownika wynosząca od 128 GB do 512 GB. Urządzenie współpracuje z SI w postaci asystentów Microsoft Cortana oraz Amazon Aleksa. Niestety, na ten moment nie uda nam się skorzystać z żadnego z wymienionych rozwiązań.
- 10 godzin pracy na baterii
- Kamera 720p
- Harman Audio
- 2 x USB 3.0
- USB-C
- HDMI
- Audio Jack 3,5 mm
- Wi-Fi a/c
- Bluetooth
- Wymiary 328 x 229 x 19,9 mm
- Waga 1,74 kg
Yoga 730
Ciekawiej prezentuje się model 730, czyli następca 720-tki. Jest to urządzenie bez wątpienia mocniejsze od 530-tki, jednak nie możemy nazwać go topowym. To tańsza alternatywa dla komputerów Lenovo z serii 9xx. Czy gorsza i obarczona kompromisami? W mojej o cenie — nie.
Hybryda występuje w dwóch wersjach z ekranami o przekątnych 13 oraz 15-cali. W obydwu przypadkach otrzymujemy wyświetlacze IPS o rozdzielczości Full HD lub Ultra HD (4k). Komputer pracuje pod kontrolą procesora Intel Core i7 ósmej generacji, nad którym czuwa system Windows 10 Home. W zależności od wersji użytkownik będzie mógł skorzystać z zintegrowanej grafiki Intela lub dedykowanego układu NVIDIA GeForce GTX 1050. Pozostała część specyfikacji technicznej prezentuje się następująco:
- 4,8,16 GB pamięci operacyjnej RAM
- Pamięć na dane użytkownika od 128 GB do 1 TB
- Głośniki JBL Dolby Atmos
- Bateria pozwalająca na 11,5h pracy
- USB-C
- HDMI
- Audio Jack 3,5 mm
- Wi-Fi a/c
- Bluetooth
Urządzenia niezwykle interesujące i ich sukces rynkowy jest w zasadzie pewny. Potwierdzenie w przyszłych wynikach sprzedaży będzie jedynie formalnością. Niemniej, sądzę, że modele poprzednie, czyli Yoga 520 oraz Yoga 720 są równie atrakcyjne, również pod kątem cenowym. Znajdziecie je w naszym sklepie Vipelektrogadzet.
Źródło: Informacja prasowa — Lenovo