You are here
Udogodnienia w Google Maps dla niewidomych już działają artykuły News 

Udogodnienia w Google Maps dla niewidomych już działają

Google wprowadziło właśnie udogodnienia w Google Maps dla niewidomych i niedowidzących, a tym samym kontynuuje obraną przez siebie drogę. Firma postawiła sobie za cel jakiś czas temu, żeby użytkownicy ich aplikacji mogli korzystać z nich na równi, niezależnie od tego, czy są w pełni sprawni czy też nie. Nowa funkcja to kolejny krok ku polepszeniu jakości życia niepełnosprawnych.

Udogodnienia w Google Maps
Fot. Google

Bycie w nowym miejscu może powodować dyskomfort. Dziwne uliczki, nieznajome terytorium i zagubienie. Często przebywając w obcym mieście czy kraju, z początku możemy czuć się zagubieni. Google o tym doskonale wie i dlatego nieustająco ulepsza swoje mapy, by wprowadzać w nich jak najwięcej udogodnień. Teraz będą one wyjątkowo pomocne dla niewidomych oraz osób niedowidzących. Jak mają działać te udogodnienia?

Udogodnienia w Google Maps

Udogodnienia w Google Maps, która właśnie pojawiły się w aplikacji na Androida oraz iOS, dostępne będą jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Japonii. Firma jednak zapowiedziała, że z czasem pojawią się one także w innych regionach na całym świecie. Nie podano oczywiście żadnych konkretów, więc użytkownicy muszą po prostu uzbroić się w cierpliwość. Funkcja o której mowa dostępna jest więc w języku angielskim oraz japońskim i podczas włączonej nawigacji, będzie udzielała dodatkowych rad. Ostrzeże użytkownika, jeżeli ten będzie zbliżał się do ruchliwego przejścia dla pieszych lub poinformuje go, że niedługo powinien się zatrzymać i skręcić.

Na świecie jest ponad 36 milionów osób niewidomych, a ponad 200 milionów może cierpieć na różnego rodzaju problemy ze wzrokiem. Udogodnienia w Google Maps, które dotyczą nawigacji podczas chodzenia to kolejny ważny krok ku temu, by polepszyć ich jakość życia. Działanie jest zbliżone do tego, które możemy obserwować w nawigacji samochodowej, ale ma być znacznie bardziej szczegółowe. Oczywiście projekt będzie dalej rozwijany, ale już dziś widać, że ma on naprawdę duży potencjał przed sobą.

Nowe smartfony z dostępem do aplikacji Google, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Google Blog / YouTube / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment