You are here
Konferencja Made by Google 2019 to nie tylko Pixel 4 artykuły News 

Konferencja Made by Google 2019 to nie tylko Pixel 4

Już za 5 dni wystartuje konferencja Made by Google 2019, na której gigant z Mountain View zaprezentuje swoje nowości sprzętowe. Choć gwiazdami eventu będą smartfony Pixel 4 oraz Pixel 4 XL, na „scenie” mogą pojawić się również inne mniej lub bardziej interesujące urządzenia. Jakie dokładnie? Odpowiadamy.

Made By Google
fot. Google

Dokładnie 15 października o godzinie 16:00 czasu polskiego odbędzie się event Made by Google 2019. Nie trudno zgadnąć, że został on zorganizowany przede wszystkim w celu oficjalnego zaprezentowania czwartej odsłony serii Pixel. Smartfony będą najważniejsze, to prawda, lecz firma nie ograniczy się tylko do nich. Wśród nowości mogą pojawić się na inteligentny głośnik, komputer oraz słuchawki. Tym, czego niemal na pewno nie zobaczymy podczas spotkania, jest smartzegarek.

Made by Google 2019 – nasze oczekiwania

Przyznam, że najmocniej wyczekuję premiery komputera przenośnego. Pixelbook Go, bo o niego chodzi, może wystąpić w wersjach z procesorami m3, i5 oraz i7, oraz pamięciami od 8 do 16 GB. Przestrzeń na dane użytkownika to od 64 do 256 GB, zaś rozdzielczość wyniesie od Full HD do 4K i to przy proporcjach 16:9. Nieoficjalnie mówi się o tym, że cena urządzenia może wynieść w przybliżeniu 799 dolarów. Sporo, ale biorąc pod uwagę, że najprawdopodobniej będzie to niezwykle dopracowany produkt, koszt zakupu nie wydaje się specjalnie odbiegać od przyjętych norm.

Kolejną wyczekiwaną przede mnie nowością jest Nest Mini, czyli następca inteligentnego głośnika Google Home Mini. Sprzęt zaoferuje ulepszony w stosunku do poprzednika dźwięk oraz wbudowaną w konstrukcje możliwość montażu ściennego. Najważniejszą nowością będzie funkcja rozpoznawania bliskości użytkownika, która aktywuje nasłuchiwanie komend.

Co powiecie na kolejną generację bezprzewodowych słuchawek? Całkiem możliwe, że Google ogłosi podczas prezentacji Pixel Buds 2. Trzeba przyznać, że akcesorium jest wyczekiwane, zwłaszcza że pierwsza generacja nie spotkała się ze szczególnym zainteresowaniem odbiorców. Firma musi zaoferować swoim klientom nieco więcej. Poprzeczka ustawiona przez Apple AirPods jest wysoka.

Tak jak wspomniałem wcześniej, niemal pewne jest to, że nie zobaczymy zegarka od Google. Nie oznacza to, że Pixel Watchnie powstaje. Z pewnością sprzęt prędzej czy później trafi na rynek, ale szczerze wątpię w to, że stanie się to jeszcze w tym roku. Musimy więc uzbroić się w cierpliwość. Tymczasem zanotujcie sobie termin konferencji Made by Google 2019. Event wystartuje już 15 października o godzinie 16:00 czasu polskiego.

Źródło: Google, 9to5Google, AndroidPolice

Related posts

Leave a Comment