#Faceblock, czyli jednodniowy bojkot Facebooka

Już jutro, w środę 11 kwietnia Mark Zuckerberg będzie zeznawał przed amerykańskim Kongresem w sprawie Cambridge Analytica. Na ten sam dzień zapowiedziano również jednodniowy bojkot Facebooka oraz przynależących do niego usług. #Faceblock, bo tak pomysłodawcy nazwali akcję stanowi gest protestu przeciwko działaniom serwisu związanym z aferą CA.

#Faceblock

Facebook nie schodzi w ostatnim czasie z czołówek serwisów internetowych. Nie sposób się temu dziwić. Afera związana z Cambridge Analytica zdaje się nie mieć końca. Co chwila na światło dzienne wychodzą nowe fakty, komentarz oraz doniesienia. Jutro, 11 kwietnia CEO Facebooka będzie zeznawał przed amerykańskim Kongresem, a co za tym idzie — istnieje szansa na to, że poznamy kolejne fragmenty układanki z danymi użytkowników w tle. Niemniej, data 11 kwietnia to nie tylko zeznania Zuckerberga. Na środę zaplanowano również akcję bojkotu FB i usług do niego przynależących.

Czym dokładnie będzie #Faceblock?

To nic innego, jak dzień bez Facebooka i usług z nim powiązanych. Organizatorzy zachęcają do odstawienia na jeden dzień aplikacji Messenger, FB, Instagram i WhatsApp. Idea sama w sobie jest słuszna, lecz wątpię w to, że Zuckerberg w jakikolwiek sposób odczuje skutki opisywanej akcji. Do wydarzenia na Facebooku zapisało się bowiem skromne 1,6 tysiąca osób oraz 1,1 zainteresowanych. To śmiesznie niska liczba. W ujęciu całego FB możemy mówić o błędzie pomiarowym.

#Faceblock

Wiele osób usuwa lub dezaktywuje konto na Facebooku w ramach protestu i wyrażenia niezadowolenia. Nie każdy może jednak sobie na to pozwolić. Dla mnie Facebook jest nie tylko komunikatorem, platformą wymiany informacji czy odnajdywania wydarzeń. To również narzędzie pracy, z którego chcąc nie chcąc zrezygnować nie mogę. #Faceblock jest więc nieco delikatniejszą formą protestu. Mimo to nie będę w stanie brać udziału w akcji.

Dajcie znać w komentarzach, czy zamierzacie bojkotować Facebook, Instagram oraz Messenger w środę 11 kwietnia.

Źródło: Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1407 More posts in artykuły category
Recommended for you
Honor 10 zaprezentowany. Kiedy trafi do Polski?

Wczoraj odbyła się chińska premiera najnowszego smartfona submarki Huawei, modelu Honor 10. Urządzenie zapowiada się...