Hakerzy z ISIS włamali się na stronę polskiej szkoły

isis
Podający się za członków ISIS islamscy hakerzy zaatakowali stronę internetową Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim. Podmienili grafiki na drastyczne zdjęcia z egzekucji w Syrii oraz umieścili propagandowe hasła.

 
Przypuszcza się, że szkolną witrynę prawdopodobnie zaatakowali tunezyjscy hakerzy z grupy Fallaga Team. Kilka dni temu ta organizacja uderzyła na stronę Politechniki Poznańskiej. Oprócz ofiar mordów w Syrii cyberprzestępcy umieścili też teksty propagandowe w języku angielskim.
Dyrekcja szkoły o ataku hakerów od razu powiadomiła policję.
 
– Postąpiliśmy zgodnie z procedurami. Strona ze względu na drastyczne zdjęcia została natychmiast wyłączona. To pierwszy taki incydent w historii szkoły – powiedziała wicedyrektor placówki Joanna Brucka w rozmowie z reporterem Radia Gdańsk. 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6479 More posts in News category
Recommended for you
cyberprzestępczość
Komputery kwantowe – nadzieja czy zagrożenie cyberbezpieczeństwa?

Wyścig do stworzenia pierwszego powszechnie stosowanego komputera kwantowego trwa - być może wkrótce poznamy producenta,...