iPhone’y z ekranami OLED? Nowa linia produkcyjna Foxconn w drodze

Plotki o rzekomym wykorzystaniu ekranów typu OLED w nadchodzących iPhone’ach nabierają tempa. Najnowsze doniesienia możemy potraktować (prawie) jak oficjalne potwierdzenie. Jedna sprawa nie daje mi jednak spokoju.

OLED

Zanim przejdę do moich wątpliwości, warto wyjaśnić, o jakim przecieku w ogóle rozmawiamy. Otóż w sieci (DigiTimes) pojawiła się informacja, o tym jakoby Foxconn wyposażał swoja fabrykę w nową linię produkcyjną dedykowaną produkcji ekranów OLED. Jej wartość równa jest 864 milionom dolarów. Mało tego – miejsce będzie przeznaczone jedynie półproduktom Apple. Wszystko wydaje się jasne? Nie do końca…

OLED w iPhone’ach? Owszem, ale nie w 2017 roku

Tak przynajmniej wynika z przecieku, który wspomina, że linia produkcyjna wystartuje dopiero w 2018 roku, a więc teoretycznie możemy zapomnieć o tegorocznych iSprzętach z ekranami w nowej technologii. Dlaczego teoretycznie?

Firma może najzwyczajniej w świecie skorzystać z usług innych podwykonawców, a dopiero rok później uruchomić własną produkcję. Ma to sens, jeśli oczywiście Apple faktycznie wierzy w siłę tego typu wyświetlaczy.

Źródło: 9to5Mac

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3824 More posts in artykuły category
Recommended for you
Xiaomi
Xiaomi nie boi się ewentualnej blokady USA i ma pan B

Wysoko postawiona manager Xiaomi, Abi Go przekazała w wywiadzie dla serwisu Xataka stanowisko wobec prawdopodobnego...