Powrót Quake’a – czyżby Id Software pracował nad kolejną legendarną marką?

„id Software” po sukcesie „Dooma” najwyraźniej idzie za ciosem. Najnowsze plotki wskazują, że developer już pracuje nad kolejnym projektem. Na te rewelacje wskazuje ogłoszenie o pracę, które ukazało się na oficjalnej stronie „ZeniMax”, firmy, do której należy „id Software”.

Quake slide

Ciepłe przyjęcie najnowszej odsłony „Dooma” skłoniło najwyraźniej „id Software” do rozpoczęcia prac nad kolejnym kultowym FPS-em. Każdy starszy fan strzelanek musi kojarzyć markę „Quake”, za którą także stoi legendarny developer. Na oficjalnej stronie „ZeniMax”, firmy, do której należy wspomniane studio, znaleźć możemy intrygujące ogłoszenie o pracę. W jego treści wyczytać możemy, iż ekipa poszukuje starszego programisty fizyki, który miałby zasilić „zespół produkujący grę na bazie legendarnej serii „id Software”, takiej jak „Doom” czy „Quake”.

O, ile szukanie osób do pracy nad „Doomem” jest rzeczą naturalną np. przy opracowywaniu łatek usprawniających rozgrywkę to branie na warsztat takiego klasyka jak „Quake” jest już całkowitą nowością. Czego jeszcze udało nam się dowiedzieć z treści ogłoszenia? Nowy projekt powstaje na silniku „idTech 5+” i niemal na pewno będzie strzelanką. Wśród dodatkowych umiejętności, którymi powinien wykazać się kandydat, jest posiadanie „doświadczenia w FPS-ach lub innych strzelankach”.

Quake screen

Oczywiście powyższe rewelacje nie muszą okazać się prawdą, lecz jeśli weźmiemy pod uwagę sukces nowego „Dooma” oraz to, iż od premiery „Quake’a” minęło sporo czasu. Domysły nasuwają się same. Tym bardziej że wspomniana marka ma zagorzałych fanów na całym świecie, którzy z nieskrywaną przyjemnością ponownie zasiedliby przy nowej produkcji w uniwersum kultowej strzelanki.

Czekamy zatem na rozwój wypadków…

Źródło: Wccftech, Dualshockers

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór gier oraz konsol w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6479 More posts in News category
Recommended for you
cyberprzestępczość
Komputery kwantowe – nadzieja czy zagrożenie cyberbezpieczeństwa?

Wyścig do stworzenia pierwszego powszechnie stosowanego komputera kwantowego trwa - być może wkrótce poznamy producenta,...