Twisto — zakupy z 21-dniowym odroczeniem płatności

System płatności lub jak wolą nazywać go twórcy, optymalizator procesów zakupowych — Twisto wchodzi do Polski. Niedługo za zakupy w sieci zapłacisz nawet po trzech tygodniach. Wdrażanie usług nie jest jednak rzeczą prostą, dlatego na początku rozwiazanie trafi głównie do małych e-sklepów.

Twisto

Powiem szczerze, że sam pomysł wydaje się genialny w swojej prostocie oraz wygodzie. Na wdrożeniu Twisto skorzystają nie tylko klienci, którzy będą mogli otrzymać i sprawdzić towar przez wniesieniem opłaty, ale również właściciele sklepów. System sprzyja zakupom na większe kwoty, co oczywiście przekłada się na zarobek sklepów internetowych.

Twisto — jak to działa?

Na początek mała lekcja. Tytułowy podmiot to czeski twór, który jest tak naprawdę systemem płatności zbliżonym do tradycyjnych zakupów. W sklepie stacjonarnym klient może przyjść, obejrzeć towar i sprawdzić, czy aby na pewno jego zakup jest właściwym wyborem. Sklep internetowy działający w systemie Twisto działa podobnie. Klient zamawiając towar, ma świadomość tego, że jeśli faktycznie będzie chciał sfinalizować transakcję, ma na to aż 21 dni. Przez trzy tygodnie (maksymalny okres) z konta klienta nie zejdzie ani złotówka. Jednym z udziałowców fintechu jest ING Bank Śląski, a co za tym idzie, kwestią czasu było wprowadzenie usługi do naszego podwórka.

Nie jest też tak, że sklep nie otrzymuje w chwili “zakupu” żadnej zapłaty. Tak naprawdę to Twisto płaci za nasze zakupy i to nie tylko w chwili, w której chcemy sprawdzić daną rzecz przed zakupem. System okazuje się pomocny także w przypadku chwilowego braku środków na naszym koncie. Chcąc skorzystać z usług, należy zgodzić się na krótką weryfikację systemem NIKITA opierającym się na analizie Big Data. Rozwiązanie to pozwala na określenie naszej wiarygodności finansowej i przyznanie nam limitu w zaledwie kilka sekund, a nawet szybciej.

Co po 21 dniach?

Przez pierwszych 21 dni klient nie ponosi żadnych kosztów zabawy z Twisto. Natomiast po upływie trzech tygodni zostaną naliczone opłaty. Te przedstawiają się następująco:

  • Dzień 22 — dodatkowe 10 PLN
  • Dzień 27 — dodatkowe 20 PLN
  • Dzień 32 — dodatkowe 30 PLN
  • Dzień 37 — dodatkowe 40 PLN
  • Dzień 41 — dodatkowe 50 PLN
  • Dzień 64 — opłata windykacyjna w wysokości 10 proc. wartości zamówienia.

Windykacja oczywiście będzie postępować, ale twórcy Twisto zapewniają, że opłata za opóźnienie nie przekroczy nigdy 50 proc. wartości zamówienia.

Źródło: Business Insider Polska, Twisto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...