Twisto — zakupy z 21-dniowym odroczeniem płatności

System płatności lub jak wolą nazywać go twórcy, optymalizator procesów zakupowych — Twisto wchodzi do Polski. Niedługo za zakupy w sieci zapłacisz nawet po trzech tygodniach. Wdrażanie usług nie jest jednak rzeczą prostą, dlatego na początku rozwiazanie trafi głównie do małych e-sklepów.

Twisto

Powiem szczerze, że sam pomysł wydaje się genialny w swojej prostocie oraz wygodzie. Na wdrożeniu Twisto skorzystają nie tylko klienci, którzy będą mogli otrzymać i sprawdzić towar przez wniesieniem opłaty, ale również właściciele sklepów. System sprzyja zakupom na większe kwoty, co oczywiście przekłada się na zarobek sklepów internetowych.

Twisto — jak to działa?

Na początek mała lekcja. Tytułowy podmiot to czeski twór, który jest tak naprawdę systemem płatności zbliżonym do tradycyjnych zakupów. W sklepie stacjonarnym klient może przyjść, obejrzeć towar i sprawdzić, czy aby na pewno jego zakup jest właściwym wyborem. Sklep internetowy działający w systemie Twisto działa podobnie. Klient zamawiając towar, ma świadomość tego, że jeśli faktycznie będzie chciał sfinalizować transakcję, ma na to aż 21 dni. Przez trzy tygodnie (maksymalny okres) z konta klienta nie zejdzie ani złotówka. Jednym z udziałowców fintechu jest ING Bank Śląski, a co za tym idzie, kwestią czasu było wprowadzenie usługi do naszego podwórka.

Nie jest też tak, że sklep nie otrzymuje w chwili “zakupu” żadnej zapłaty. Tak naprawdę to Twisto płaci za nasze zakupy i to nie tylko w chwili, w której chcemy sprawdzić daną rzecz przed zakupem. System okazuje się pomocny także w przypadku chwilowego braku środków na naszym koncie. Chcąc skorzystać z usług, należy zgodzić się na krótką weryfikację systemem NIKITA opierającym się na analizie Big Data. Rozwiązanie to pozwala na określenie naszej wiarygodności finansowej i przyznanie nam limitu w zaledwie kilka sekund, a nawet szybciej.

Co po 21 dniach?

Przez pierwszych 21 dni klient nie ponosi żadnych kosztów zabawy z Twisto. Natomiast po upływie trzech tygodni zostaną naliczone opłaty. Te przedstawiają się następująco:

  • Dzień 22 — dodatkowe 10 PLN
  • Dzień 27 — dodatkowe 20 PLN
  • Dzień 32 — dodatkowe 30 PLN
  • Dzień 37 — dodatkowe 40 PLN
  • Dzień 41 — dodatkowe 50 PLN
  • Dzień 64 — opłata windykacyjna w wysokości 10 proc. wartości zamówienia.

Windykacja oczywiście będzie postępować, ale twórcy Twisto zapewniają, że opłata za opóźnienie nie przekroczy nigdy 50 proc. wartości zamówienia.

Źródło: Business Insider Polska, Twisto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2175 More posts in artykuły category
Recommended for you
nowy iPad Pro wygina się
Nowy iPad Pro wygina się za łatwo? Trudno nie jest…

Ostatni keynote Apple przyniósł miedzy innymi kolejną generację tabletów. I jak zawsze w przypadku produktów...