Walka na gigabajty. Jak nas kuszą sieci komórkowe?

I01YouTubeMessenger320x160nternetu jest ciągle mało. Każdego roku zużywamy go coraz więcej. W zasadzie mówi się o tym, że branża telekomunikacyjna już w 2020 roku prawie 2/3 swoich przychodów będzie generowała z przesyłu danych. To także oznacza, że założenia związane z transmisją i wykorzystaniem danych na telefonach, tabletach, iPadach będą rosły jeszcze szybciej.

 

– Klienci w Polsce i użytkownicy sieci Internetowej na świecie używają danych na sprzętach mobilnych coraz więcej. To jest bardzo dynamiczny wzrost. My sami dostrzegamy, że jest on dwukrotny w ciągu roku – mówi Elżbieta Wójcik, szefowa b2c T-mobile.

Internet staje się też narzędziem, które starają się wykorzystywać sieci komórkowe. Chcą zachęcić klientów do zakupu usług poprzez tzw. walkę gigabajtową. W ofertach pojawiają się coraz większe pakiety Internetu. Jak się jednak okazuje nie zawsze są one odpowiednio dobrane.

– Operatorzy komórkowi niekoniecznie zdają sobie sprawę z tego, że konsumenci często nie rozumieją co gigabajt tak naprawdę znaczy. Użytkownicy wiedzą, że 5 gigabajtów jest więcej niż 2, a 10 więcej niż 5. Natomiast nie znają swoich potrzeb. Nie wiedzą ile danych naprawdę zużywają i ile ich potrzebują na swoich sprzętach mobilnych – wyjaśnia Elżbieta Wójcik i dodaje. – My w tej chwili wchodzimy na rynek z ofertą Supernet i postaramy się ofertę uszyć z klientem na miarę. Przygotowaliśmy formułę, która najpierw pozwoli zdefiniować potrzebę jeżeli chodzi o użytkowanie danych na swoim sprzęcie mobilnym. Będziemy pytać klientów w jaki sposób używają telefonu komórkowego: czy słuchają muzyki, czy sięgają do poczty, czy używają aplikacji internetowych, czy oglądają filmy. W ten sposób odpowiadając na kilka prostych pytań klient zdefiniuje swoją potrzebę, która będzie ona przeliczona na liczbę gigabajtów.

T-Mobile w swojej najnowszej ofercie proponuje 3 warianty Supernetu – 5 GB, 10 GB oraz bez limitu danych. Do podstawowych paczek operator oferuje szeroki wybór usług dodatkowych – w tym aplikacje do streamowania muzyki: Tidal i internetowe stacje radiowe, Nawigację T-Mobile czy najpopularniejsze serwisy społecznościowe – których użytkowanie nie spowoduje zużywania pakietu danych.

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...