You are here
100 tysięcy dolarów za lukę z Windows 8.1, ty też możesz wygrać te pieniądze! News 

100 tysięcy dolarów za lukę z Windows 8.1, ty też możesz wygrać te pieniądze!

Tyle zapłaci Microsoft zwycięzcy czerwcowego konkursu, który zorganizował sam gigant. Zadaniem było znalezienie niebezpiecznej luki w systemie. My już wiemy, kto jest zwycięzcą.

windows8 750x300

Windows 8.1 jest pełne kontrowersji. Bez przycisku Start, z kafelkami, które nie wszystkim się podobają i ogólnie nie do końca dobrze przyjęty w naszym technologicznym świecie. Okazało się także, że posiada lukę, która może przyczynić się do łatwego shackowania oprogramowania. Microsoft postanowił więc w nietypowy sposób znaleźć rozwiązanie tej sytuacji i ogłosił konkurs na znalezienie słabego miejsca w swoim produkcie.

windows 81v2-590x327Zwycięzcą rywalizacji został James Forshaw, który nie dość, że odnalazł lukę, to jeszcze opisał cały sposób ataku, jaki mogliby przeprowadzić hackerzy. Ta wiedza na pewno bardzo przyda się Microsoftowi, by chronić swoje produkty przed masą nowych cyberataków. Dodatkowo chłopak odnalazł także lukę w najnowszym Internet Explorerze 11. To spowodowało, że Gigant z Redmond tak bardzo docenił pracę młodego informatyka i pieniądze, które były przeznaczone na wszystkie nagrody w konkursie wypłacił właśnie James’owi. Razem wyszło 109 tysięcy dolarów. Niezła sumka, co?

Microsoft zaproponował także pracę zwycięzcy i wygląda na to, że James o teraz będzie pracował w firmie na udoskonalaniu bezpieczeństwa całej platformy.

Warto wiedzieć, że konkurs dalej trwa i każdy wciąż ma szansę na znalezienie innej luki w systemie, i jeśli tak się stanie, Microsoft znowu wypłaci tej osobie naprawdę duże pieniądze.

 

źródło: microsoft

Related posts

Leave a Comment