You are here
W 2018 roku Alcatel pokaże nam co najmniej sześć smartfonów — mamy grafiki mobile Sprzęt 

W 2018 roku Alcatel pokaże nam co najmniej sześć smartfonów — mamy grafiki

Alcatel zamierza zaprezentować w 2018 roku aż sześć nowych urządzeń. Co ciekawe, wygląda na to, że premiera będzie równoznaczna z zerwaniem z dotychczas stosowanym nazewnictwem, w którym królował “Idol”. Najważniejsze jest jednak to, że my już dziś możemy podziwiać rzeczone urządzenia na renderach. Nie są to oczywiście oficjalne grafiki dla prasy, jednak źródło ich pochodzenia pozwala traktować je jako bardzo prawdopodobne.

Alcatel

Przyznam się — w zamierzchłych czasach Alcatel był jednym z moich ulubionych producentów telefonów komórkowych. Tak, telefonów, gdyż o smartfonach nie słyszał wtedy nikt. Używałem kilku urządzeń marki, lecz najstarszym był One Touch Club, którego wspominam lepiej niż dobrze. Niestety, w temacie smartfonów Alcatel najzwyczajniej w świecie dawał ciała, przynajmniej początkowo, gdyż testowany przeze mnie flagowiec z serii Idol został przyjęty przez rynek wyjątkowo ciepło. Firma, a w zasadzie marka, która należy do koncernu TCL w ostatnich latach, zdaje się nie mieć na siebie pomysłu. Możliwe, że przyszłoroczne urządzenia to zmienią.

Alcatel szykuje nowości

Wspomniałem, że zdjęcia, jak i cała informacja o nowościach Alcatela pochodzą z pewnego, choć nieoficjalnego źródła. Większość z was z pewnością domyśliła się, że mam na myśli Evana Blassa, nieprzyzwoicie sprawdzalne źródło, które o ile pamięć mnie nie myli, nigdy nie zawiodło. Wspomniany jegomość, jak to ma w zwyczaju, opublikował na swoim twitterowym profilu tweet z grafiką, na której znajdziemy sześć przyszłorocznych modeli, które ma pokazać Alcatel. Jako że nie mam powodu, aby nie ufać @evleaks, uznam przeciek za pewnik.

Uściślając — Blass podaje, że Alcatel pracuje nad modelami 1x, 3, 3c, 3x, 3v oraz 5. Patrząc na grafiki oraz biorąc pod uwagę zastosowaną numerację, łatwo wywnioskować, iż jedynka jest smartfonem budżetowym, trójki prezentują szerokie spektrum urządzeń średniopółkowych, piątka zaś oznacza produkt sztandarowy. Widzimy tutaj również podwójne obiektywy, co staje się dziś standardem, jeśli mowa o możliwościach fotograficznych smartfonów. Sam design na pierwszy rzut oka przypadł mi do gustu, ale jeśli mam być z wami szczery, muszę przyznać, że grafiki zamieszczone we wpisie, nie oddają w całości wyglądu konstrukcji. Nie dysponując przynajmniej renderami w wysokiej rozdzielczości, ciężko ocenić uczciwie urządzenie, o jakości obudowy nie wspomnę.

https://twitter.com/evleaks/status/918833332703592448

Kiedy?

Życie to sztuka zadawania odpowiednich pytań, dlatego też po przeczytaniu tweeta Evana Blassa od razu zacząłem zastanawiać się nad tym, kiedy Alcatel pokaże wspomniane w tekście urządzenia. Większość tegorocznych wydarzeń branżowych jest już za nami. Najbliższym przyszłorocznym okazują się targi CES 2018 (Consumer electronic show), na których stosunkowo często widujemy nowości wydawnicze ze świata smartfonów. Obstawiam, że właśnie wtedy będziemy mogli zapoznać się z tym, co szykuje dla nas Alcatel. Wielu twierdzi z kolei, że producent każe nam czekać do targów MWC w Barcelonie. Jak myślicie, kto ma rację?

Źródło: Twitter (Evan Blass)

Related posts

Leave a Comment