[CES 2018 ] Swift 7, czyli płaski laptop od Acera
Targi Consumer Electronic Show 2018 odbywające się w Las Vegach nie zdążyły się jeszcze na dobre zacząć, co nie przeszkadza producentom urządzeń elektronicznych w obwieszczaniu zapowiedzi dotyczących premier. Jedna z ciekawszych przedpremierowych informacji dotyczy najnowszego notebooka firmy Acer, który wyróżni się na tle konkurencji wąskimi ramkami oraz niespotykaną dotychczas smukłością. Tak, Swift 7 jest najcieńszym ultrabookiem na rynku, a zasadzie będzie, gdyż na urządzenie przyjdzie nam nieco poczekać.
Jeszcze dekadę wstecz znalezienie laptopa atrakcyjnego wizualnie stanowiło nie lada wyzwanie. Smukłość, oryginalny przyjemny dla oka design oraz ekran na widok, którego fani nowinek technicznych zaczynają uśmiechać się niczym nastolatkowie, stanowiły co najwyżej marzenie. Rynek ewoluował i dziś na równi z wydajnością, użytecznością oraz mobilnością stawia się kwestie czysto wizualne. Nie ma to nic wspólnego z próżnością i próbą pochwalenia się “ładnym laptopem”. Wydając na komputer grube tysiące, mamy prawo oczekiwać tego, że będzie się on nam zwyczajnie podobał.
Czy kupując auto, patrzymy jedynie przez pryzmat specyfikacji technicznej? Nie. Kupujemy również oczami, dlatego nie powinniśmy dziwić się coraz to wymyślniejszym konstrukcjom przenośnych komputerów osobistych. Świetnym przykładem zjawiskowego komputera będzie świeżynka w ofercie wydawniczej firmy Acer…
Acer Swift 7 to ultrasmukły “piękniś”
Tajwańczycy powoli wracają do gry o swój kawałek rynku. Pokazują to premiery coraz ciekawszych komputerów, jak choćby tytułowy model Swift 7, który, co tu dużo mówić — oczarował mnie swoją powierzchniowością. Patrząc na grafiki prezentujące opisywany model, mam ochotę postawić go na biurku, uruchomić i dotknąć. Tak, czuję, że obcowanie z rzeczonym notebookiem Acera będzie przyjemnością, o czym przekonam się przy najbliższej okazji.
Swift 7 jest nie tylko przyjemny dla oka, ale również poręczny i wygodny. Wyobraźcie sobie, że mówimy o konstrukcji, której grubość wynosi zaledwie 8,98 mm, czyli o centymetr mniej niż u poprzednika. Urządzenie zapowiada się naprawdę świetnie, choć obawiam się nieco klawiatury, a konkretnie rozmieszczenia klawiszy oraz ich skoku. Cóż, tego elementu nie będę w stanie sprawdzić wcześniej niż podczas testów. W kwestii wyglądu warto wspomnieć również o tym, że Swift 7 otrzyma 14-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości Full HD, który pokrywa warstwa chemicznie hartowanego szkła Corning Gorilla Glass. Ramki górna oraz boczne zostały zredukowane do minimum, co wygląda po prostu świetnie. Efekt psuje nieco za szeroka dolna belka, ale nie można mieć wszystkiego.
Co w środku?
Urządzenie będzie mocarzem i nie pozostawia to wątpliwości. Sprzęt otrzyma potężny układ Intel Core i7–7Y75 siódmej generacji, 8 GB pamięci LPDDR3 RAM oraz szybki dysk SSD o pojemności 256 GB. Akumulator wbudowany w Swift 7 powinien wystarczyć na nawet 10 godzin pracy. Pozostała część specyfikacji prezentuje się następująco:
- Kamera do wideorozmów
- Skaner biometryczny (czytnik linii papilarnych)
- Wbudowane głośniki (Dolby Audio, Acer TrueHarmony)
- Wi-Fi AC z MU-MIMO
- Bluetooth
- Złącza USB-C
Urządzenie pojawi się w Europie w drugiej połowie kwietnia, a więc przez nami kilka miesięcy czekania. Zważając na stosunkowo wysoką cenę komputera Swift 7, warto rozpocząć odkładanie już dziś. Sprzęt oferowany będzie w cenie 1700 euro, co daje nam w bezpośrednim przeliczeniu 7080 złotych. Nauczony doświadczeniem, zdaję sobie sprawę z tego, że Swift 7 w Polsce będzie nieco droższy.
Źródło: Notebookcheck