Wymiana baterii w iPhone’ach tańsza niż pierwotnie zakładano

O programie, którego częścią jest tańsza wymiana baterii w iPhone’ach od 6 wzwyż, pisałem wielokrotnie, mimo iż jest to stosunkowo świeża sprawa. Nie mogę jednak pominąć tak istotniej dla całego zamieszania kwestii dotyczącej kosztu wymiany akumulatora. Tak, okazuje się, że wspomniana usługa będzie tańsza, niż dotychczas zakładano. Tak wynika z oficjalnego polskiego komunikatu Apple dostępnego na stronie giganta z Cuperitno.

Wymiana Baterii

Zaledwie kilka dni temu informowałem was o szczegółach programu “naprawczego” Apple, który w założeniach miał zapobiec fali zarzutów stawianych firmie w związku z ostatnią aferą. Dla przypomnienia — firma zawiodła w kwestii komunikacji dotyczącej aktualizacji systemu iOS, przez którą iPhone’y od 6 wzwyż mogły zanotować znacznie spadki wydajności. Uściślając — dotyczyło to i w dalszym ciągu dotyczy egzemplarzy z wyeksploatowanymi akumulatorami. Sadownicy przyznali się do błędu, a w zasadzie niewłaściwego poinformowania użytkowników iSprzętu i w ramach rekompensaty wystartowano z programem, w którego skład wchodzi tańsza wymiana baterii w iPhone’ach od 6-tki wzwyż oraz obietnica rozszerzenia funkcji kontroli baterii. Rozszerzenie miałoby pozwolić użytkownikowi na samodzielną diagnozę kondycji akumulatora, co oznacza, że user będzie w stanie sprawdzić, czy bateria kwalifikuje się już do wymiany.

Tańsza wymiana baterii okazuje się jeszcze tańsza

Apple wydając komunikat, określi ceny wymiany baterii, które były odpowiednio niższe od tych stosowanych wcześniej. Niestety, my Polacy zostaliśmy potraktowani nieco gorzej, co pokazał jeden z resellerów Apple oferujący nam usługę wymiany akumulatora w kwocie 149 złotych. Tak, drożej niż zakładało samo Apple. Na szczęście gigant z Cupertino zdecydował się na przetłumaczenie swojego komunikatu na nasz język, wobec czego poznaliśmy ceny ustalone przez “górę”.

* Apple obniża cenę wymiany baterii w iPhone’ach nieobjętych gwarancją o 240 zł – z 369 zł na 129 zł – dla wszystkich posiadaczy iPhone’ów 6 i nowszych modeli w przypadkach, w których zachodzi konieczność takiej wymiany. Obniżka obowiązuje na całym świecie do końca grudnia 2018 r. Szczegółowe informacje opublikujemy wkrótce na stronie apple.com/pl.**
* Na początku 2018 roku wydamy aktualizację oprogramowania iOS zawierającą nowe funkcje, dzięki którym użytkownik będzie mógł dokładniej zapoznać się ze stanem baterii swojego iPhone’a i sprawdzić, czy jej kondycja wpływa na szybkość działania urządzenia.**
* Zespół Apple niezmiennie dąży do tego, by korzystanie z naszych urządzeń było coraz wspanialszym doświadczeniem. Dlatego wprowadzamy między innymi udoskonalenia w zarządzaniu wydajnością i funkcje zapobiegające wyłączaniu się urządzeń ze starszymi bateriami.**

Powyższe oznacza, że wymiana baterii powinna kosztować Polaków jedynie 129 złotych, czyli o 20 złotych mniej niż zaproponował to iSpot.

Ile zapłacimy?

Sprawa zrobiła się nieco delikatna. Oficjalny reseller w Polsce chciał oferować usługę drożej, niż zakładało samo Apple. Zasadniczo interpretacja poprzedniego stanowiska sadowników mogła wyglądać różnie, a co za tym idzie — potraktowano ją dość swobodnie. Dzisiejszy komunikat w języku polskim określa już wspomnianą kwestę w sposób możliwie najdokładniejszy, a co za tym idzie — pozostaje nam jedynie czekać na to, aż iSpot oraz pozostali premium resellerzy zaktualizują cenniki do kwot określonych w wytycznych Apple.

*Źródło: Apple *

Foto: Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...