You are here
Above and Beyond – nowe Medal of Honor nadciąga Gry pc 

Above and Beyond – nowe Medal of Honor nadciąga

Medal of Honor to jeden z tych tytułów, który zna chyba każdy szanujący się fan FPS-ów. To marka, która niestety od lat nie jest rozwijana, bo firma, która się nią zajmowała, zajęła się czymś innym. Tymczasem okazało się, że powstanie nowa odsłona serii, ale musimy was zmartwić, nie będzie tym, czego mogliśmy się spodziewać, choć też powinna przynieść sporo satysfakcji graczom.

Medal of Honor: Above and Beyond
Fot. YouTube / Medal of Honor: Above and Beyond

Pierwsza z gier z serii ukazała jeszcze w 1999 roku na platformę Sony PlayStation, ale o prawdziwym przełomie i hicie, mogliśmy mówić dopiero kilka lat później, kiedy na rynku ukazała się produkcja Medal of Honor: Allied Assault. Tam bowiem pojawiła się słynna misja na plaży Omaha. Zrealizowana z ogromnym rozmachem oraz przywiązaniem do szczegółów po prostu „wgniatała w fotel” i nawet dziś, po tylu latach od premiery, dalej świetnie się w nią gra.

Above and Beyond

Potem cała seria miała swoje wzloty i upadki, by ostatnia z produkcji zawitała na rynku w 2012 roku. Od tamtego czasu nastała cisza, a fani powoli przestali wierzyć w to, że Medal Of Honor jeszcze kiedykolwiek powróci. Tymczasem okazało się właśnie, że pracę nad kolejną częścią są intensywnie prowadzone, ale nie będzie to coś, z czego każdy będzie mógł skorzystać. Dlaczego? Ponieważ Medal of Honor: Above and Beyond będzie produkcją stworzoną na potrzeby wirtualnej rzeczywistości. Tytuł ma trafić tylko na platformę Oculus Rift, co z pewnością dość znacznie ograniczy dostęp do niego.

Rozwiązania VR dalej nie są tak popularne, jak kiedyś sądzono, że się staną. Nie stanęło to jednak na przeszkodzie ludziom z Respawn Entertainment, by przystąpić do pracy nad produkcją. Firma znana jest z tego, że wyprodukowała takie tytuły jak Titanfall, Apex Legend, a ostatnio nową odsłonę sagi Gwiezdnych Wojen, czyli mający mieć premierę niedługo Star Wars Jedi: Upadły zakon. Czy to oznacza, że kolejne Medal of Honor także będzie gigantycznym sukcesem? Prawdopodobnie tak, bo stworzone już przez firmę produkcje stoją na bardzo wysokim poziomie, a i zaprezentowany gameplay pokazuje, że będziemy mogli liczyć na klimat znany z pierwszych odsłon serii FPS-ów.

Nowe Medal of Honor

Nowe Medal of Honor: Above and Beyond ma być skierowane do pojedynczego gracza, ale nie zabraknie także rozgrywki sieciowej. W trybie single player gracze będą mogli liczyć na kampanię, która ma zająć około dziesięć godzin. Nie zabraknie dużej ilości akcji, która z tego co możemy zaobserwować na zwiastunie, będzie wymagała od gracza sporej zręczności. Pojawi się między innymi możliwość łapania granatów oraz odrzucania ich w stronę przeciwników. Sama oprawa graficzna także wygląda interesująco, ale oczywiście nie uświadczymy tutaj aż tak dużego poziomu realizmu, jak miało to miejsce w Battlefield czy nawet Call of Duty.

Cieszy nas to, że powstaje nowe Medal of Honor, które po krótkiej przygodzie z czasami współczesnymi, zdecydowało się powrócić do realiów II Wojny Światowej. Szkoda tylko, że tytuł będzie skierowany tylko do graczy, którzy posiadają sprzęt VR, a cała reszta będzie musiała obejść się smakiem. Cóż, jak widać nie można mieć wszystkiego. Nie podano jeszcze dokładnej daty premiery, ale wiadomo, że tytuł powinien pojawić się na rynku w przyszłym roku. Mimo wszystko, czekamy.

Nowe komputery, konsole oraz gry, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Respawn Entertainment / YouTube / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment