195jcg09odiagjpg

ABW zablokuje strony internetowe bez wyroku sądu

195jcg09odiagjpg
Według nowej ustawy antyterrorystycznej można będzie blokować strony internetowe bez zgody sądu. Wystarczy bowiem zgoda Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego by móc przeprowadzić taką operację. 

 
Opublikowano właśnie oficjalne stanowisko ABW do nowego prawa. Oczywiście znalazły się w nim działania wymierzone w cyberterroryzm i działalność redykalnych ugrupowań w sieci. „Projektowane rozwiązanie ma szczególne znaczenie w kontekście przeciwdziałania działalności organizacji terrorystycznych, które wykorzystują internet do promowania swojej ideologii, zamieszczania instruktarzu w zakresie sposobu przeprowadzania zamachów terrorystycznych oraz komunikowania się ze swoimi zwolennikami” – czytamy w stanowisku ABW.
 
Czas zablokowania wynosi do 30 dni, jednak może być przedłużony o 3 kolejne miesiące. Decyzja podjęta przez ABW będzie musiała być jednak wysłana do sądu, który jednak nie ma obowiązku jej rozpatrzania (może to zrobić w przypadku gdy nie będzie pewny co do zasadności). 
 
Organizacje internautów i obrońcy praw człowieka obawiają się, że będzie to sposób na ograniczenie dostępu do internetu. Wystarczy bowiem, że ktoś wprowadzi na danej – opozycyjnej – grupie dyskusyjnej wątki terrorystyczne a ABW będzie mogło zamknąć bez problemu całą stronę. W odpowiedzi na ten fakt fundacja Panoptykon zbiera podpisy na petycjy pod nazwą „Ustawa antyterrorystyczna: NIE dla ograniczania naszych praw i wolności!”. Ustawa ma wejść w życie 1 czerwca.

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...