Acer Swift

Acer Swift 1 i 3 z Windows 10 na pokładzie zaprezentowane

W ofercie Tajwańskiego producenta pojawiło się sporo nowości. Na uwagę zasługują między innymi komputery Acer Swift 1 i 3, które zaskakują przede wszystkim długim czasem pracy urządzeń na jednym ładowaniu.

Acer Swift

Na wstępnie zaznacza, że nie są to urządzenia topowe, a laptopy dla przeciętnego Kowalskiego. Oznacza to, że rzeczone sprzęty spełnią głównie podstawowe zadania i nie powinniśmy wymagać o nich olbrzymiej mocy obliczeniowej. Natomiast skłamałbym twierdząc, że nie oferują one nic ponadto. Okazuje się bowiem, że zastosowano w nich kilka nowoczesnych rozwiązań, które mogą w znaczącym, dodam pozytywnym stopniu wpłynąć na przyjemność użytkowania. Siła drzemie również w akumulatorach, które w połączeniu ze świetną optymalizacją pozwalają na uzyskanie świetnych wyników czasu pracy baterii na jednym ładowaniu.

Acer Swift 1

Pierwszy z dwóch pokazanych notebooków to Acer Swift 1, czyli przedstawiciel niższej, ale wciąż zadowalającej półki cenowej. Jest to model dedykowany niewymagającej pracy w dowolnych warunkach. Sprzęt sprawia wrażenie niebywale lekkiego, a to głównie za sprawą grubości równiej 14,95 mm oraz wagi 1,3 kilograma. To naprawdę dobry wynik, zwłaszcza że mówimy o laptopie, którego obudowa została wykonana z metalu. Przyszli klienci będą mogli wybierać pomiędzy trzema wersjami kolorystycznymi: Pure Silver, Luxury Gold oraz Salomon Pink.

Acer Swift

Acer Swift 1 został wyposażony w 13,3-calowy ekran IPS wyświetlający obraz w rozdzielczości 1920 x 1080p (Full HD). Za wydajność odpowiada procesor Intel Pentium lub Intel Celeron, 4 GB RAM oraz przestrzeń dyskową na SSD lub eMMS, której rozmiar zaczyna się od 64 GB, a kończy na 256 GB. Producent chwali się także zastosowaniem szybkiej technologii bezprzewodowej 2×2 MIMO 802.11ac (Wi-Fi) oraz wbudowaną baterią pozwalająca na uzyskanie nawet 10 godzin pracy na jednym ładowaniu.

Acer Swift 3

To model wyższej niż 1-ka klasy, ale nadal nienależący do topowców, a co za tym idzie — cena nie powinna “zwalać z nóg”. Nie myślcie jednak, że jest to przeciętny kawałek elektroniki użytkowej. Co to, to nie. Konstrukcja o grubości 17,95 mm i wadze 1,8 kilograma została wykonana ze szczotkowanego aluminium, które prezentuje się genialnie.

W “trójce” znajdziemy 14 lub 15,6-calowy ekran Full HD z matową matrycą IPS. Na papierze wygląda to naprawdę dobrze i jak mniemam, podobnie będzie w “realu”. Nad sprawną pracą systemu Windows 10 w Acer Swift 3 czuwa potężny procesor Intel Core 7 generacji, grafika Intel HD Graphics lub NVidia GeForce, które to wspierane są przez 8 GB RAM. Przestrzeń na dane użytkownika wynosi 512 GB w przypadku dysku SSD i 1 TB w przypadku talerzowca.

Acer Swift

W opisywanym modelu znajdziemy również gniazdo USB-C kamerę internetową z HDR oraz podświetlenie klawiatury. Warto wspomnieć o dużym precyzyjnym Touchpadzie, który zagwarantuje przyjemną pracę. Jeśli to nie przekonuje was do wyboru tegoż modelu, powinniście rozważyć zakup jego wersji specjalnej, w której górna pokrywa została wykonana ze szkła Vibrant Corning Gorilla Glass.

To wszystko?

Oczywiście, że nie, lecz producent nie zdecydował się na ujawnienie wszystkich szczegółów. Nie mniej jednak możemy podzielić się z wami informacjami o jeszcze kilku cechach wspólnych dotyczących Acer Swift 1 oraz Swift 3. Obydwie konstrukcje zostały wyposażone w czytniki linii papilarnych obsługujące technologię Windows Hello oraz opcję Acer BluelightShild. Ta ostatnia odpowiada za eliminacje emisji światła niebieskiego.

Obydwa urządzenia pojawią się na polskich półkach sklepowych na przełomie czerwca i lipca 2017 roku.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...