You are here
ADATA na IFA 2018 postawiła na gaming i dyski artykuły News 

ADATA na IFA 2018 postawiła na gaming i dyski

Targi w Berlinie, a raczej ich część, już za nami. Tegoroczne wydarzenie nie obfitowało w ogromne premiery, ale i tak było na co popatrzeć. Wielu producentów postanowiło przywieźć do stolicy Niemiec swoje najciekawsze produkty. Nie inaczej było i tym razem. Co takiego pokazała ADATA na IFA 2018?

ADATA na IFA 2018

Targi technologiczne zawsze obfitują w interesujące nowości. Nie powinno więc dziwić, że i ADATA postanowiła pokazać się na nich z jak najlepszej strony. W końcu IFA 2018 to ogromne wydarzenie i to nie tylko w naszej części Europy, ale także i na świecie. Przecież zjeżdżają na nie najwięksi producenci z całego świata, a do tego targowe hale odwiedzane są przez setki tysięcy ludzi. Co więc pokazała ADATA?

ADATA na IFA 2018

Jednym z najciekawszych aspektów targów jest to, że można na poszczególnych stoiskach zobaczyć całe spektrum produktów. Począwszy od rzeczy związanych z gamingiem, a skończywszy na urządzeniach potrzebnych do codziennej pracy. Tak było i w tym przypadku, bo ADATA na IFA 2018 postanowiła zaprezentować dużo dobrego. Zacznijmy jednak od gamingu. Jedną z ciekawszych rzeczy była pamięć DDR4 SPECTRIX D80. To pierwszy tego typu podzespół na świecie, który chłodzony jest za pomocą cieczy oraz powietrza. Takie hybrydowe połączenie ma zapewnić wyjątkową wydajność, a przy tym sama pamięć charakteryzuje się wyjątkową szybkością (5000 MHz). Warto także dodać, że pamięć jest podświetlana w kolorach RGB, a co za tym idzie, blaszaki z możliwością wglądu w ich bebechy, będą wyglądały unikalnie.

Kolejną pamięcią, którą zaprezentowała ADATA na IFA 2018, była SPECTRIX D41, która podobnie jak model D80, może przysłużyć się entuzjastom odpicowywania swoich komputerów. Oświetlenie w barwach RGB to nie wszystko, bo pamięć SPECTRIX D41 ma taktowanie na poziomie 4600 MHz i jest kompatybilna z platformami Intel X299 oraz AMD Ryzen. Gracze mogli także zapoznać się z nowymi słuchawkami wyposażonymi w wzmacniacz oraz z wirtualnym dźwiękiem 7.1. Pokazano również klawiaturę z podświetleniem RGB, a także nową mysz. Warto było zwrócić uwagę na dyski SSD (złącze PCIe).Modele SX6000 Pro i GAMMIX S5 mają mieć aż czterokrotnie wyższą prędkość zapisu oraz odczytu danych, a tym samym sprawdzą się tym użytkownikom, którzy nie chcą korzystać już ze złącz SATA.

Dużo miejsca na dane

ADATA na IFA 2018 zaprezentowała także urządzenia, które przypadną do gustu tym, którym wiecznie brakuje na coś miejsca. I tak można było zobaczyć kartę pamięci microSD XC, która jest w stanie pomieścić do 512 GB danych. Jej prędkość odczytu to 100 MB/s, a zapisu aż 85. Sprzęt zgodny jest ze standardami A1 oraz V30, więc nada się do chociażby nagrywania filmów za pomocą smartfona. O ile oczywiście mamy taki telefon, który obsłuży taką wielkość karty.

Ci, którym zależy na mobilności, powinni zwrócić uwagę na ADATA HD830, czyli przenośny dysk. Jego pojemność w zależności od wybranego wariantu, może sięgać aż 5 GB. Co więcej, stworzono go tak, żeby był odporny na uszkodzenia. Posiada nawet normę IP68, więc bez obaw można go ze sobą zabierać do plecaka. Nawet na górskie wyprawy (o ile ktoś ma oczywiście takie potrzeby). Jak widać ADATA na IFA 2018 pokazała sporo ciekawych rozwiązań, które z pewnością znajdą nabywców na całym świecie. Zobaczymy, co przyniosą kolejne targi.

Sprzęty dla graczy znajdziecie także w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Informacja prasowa / ADATA / YouTube

Related posts

Leave a Comment